Արտյոմ Մելքոնյանը ջախջախեց ադրբեջանցուն
Անապայում մեկնարկել է բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունը, որին մասնակցում են 1995-1996 թթ. ծնված բռնցքամարտիկները:
Aysor.am-ն արդեն տեղեկացրել է, որ մայրցամաքային մրցաշարի մասնակիցների թվում են Հայաստանը, Ադրբեջանը, Բելառուսը, Բոսնիա և Հերցեգովինան, Բուլղարիան, Չեխիան, Անգլիան, Էստոնիան, Վրաստանը, Իռլանդիան, Իսրայելը, Լատվիան, Լիտվան, Մոլդովան, Թուրքիան, Ուկրաինան և Ռուսաստանը: Դպրոցականների շրջանում այս Եվրոպայի առաջնությունն առաջինն է, և հենց այս մրցաշարում կփորձարկվեն երկու նոր քաշային կարգերը` մինչև 76 և 76+:
Այսպիսով` պատանի բռնցքամարտիկները մեդալների համար կպայքարեն 18 քաշային կարգերում` 38,5 կգ, 40 կգ, 41,5 կգ, 43 կգ, 44,5 կգ, 46 կգ, 48 կգ, 50 կգ, 52 կգ, 54 կգ, 56 կգ, 59 կգ, 62 կգ, 65 կգ, 68 կգ, 72 կգ, -76 կգ և 76+ կգ:
Հայաստանի պատանեկան թիմից առաջինն ասպարեզ մտավ 44,5 կգ քաշային կարգը ներկայացնող Ավետ Գրիգորյանը: Ցավոք, նա ձախողեց առաջին մենամարտը` 4:9 հաշվով զիջելով ռուսաստանցի Յաղուբ Նուրիևին: Իսկ ահա 43 կգ քաշային կարգում Ռուսաստանի դրոշի տակ հանդես եկող կալինինգրադցի Արտյոմ Մելքոնյանը 14:0 հաշվով պարզապես ջախջախեց ադրբեջանցի Հուսեյն Նարիմանլիին:

Артем Мелконян разгромил азербайджанца
В Анапе стартовало юношеское первенство Европы по боксу, в котором участвуют спортсмены 1995-1996 года рождения.
Aysor.am уже сообщал, что в качестве участников континентального первенства зарегистрированы Армения, Азербайджан, Белоруссия, Босния и Герцеговина, Болгария, Чехия, Англия, Эстония, Грузия, Ирландия, Израиль, Латвия, Литва, Молдова, Турция, Украина и Россия. Среди школьников это европейское первенство – первое, и именно в этом турнире пройдут тестирование новые весовые категории – до 76 кг и 76+.
Таким образом, юные боксеры будут бороться в 18-и весовых категориях: 38,5 кг, 40 кг, 41,5 кг, 43 кг, 44,5 кг, 46 кг, 48 кг, 50 кг, 52 кг, 54 кг, 56 кг, 59 кг, 62 кг, 65 кг, 68 кг, 72 кг, -76 кг и 76+ кг.
Из армянской сборной первым на ринг вышел представитель весовой категории до 44,5 кг Авет Григорян. К сожалению, он неудачно провел первый бой, уступив со счетом 4:9 россиянину Ягубу Нуриеву. А калининградец Артем Мелконян, представляющий Россию, просто разгромил азербайджанца Гусейна Нариманли со счетом 14:0.