Հայաստանի ըմբիշները կմասնակցեն Յակուտսկի մրցաշարին
Յակուտսկում կայանալիք Կորկինի հուշամրցաշարին կմասնակցեն 105 ըմբշամարտիկներ, որոնց թվում են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: Այս մասին տեղեկացնում է sakhalife.ru-ն: Ամենամեծը հենց Յակուտսկի պատվիրակությունն է, որը բաղկացած է 54 մարզիկից: Իսկ ահա Տաջիկստանը կներկայացնի միայն մեկ մարզիկի` Օլիմպիական խաղերի և աշխարհի առաջնության արծաթե մրցանակակիր Յուսուպ Աբդուսալիմովին:
Երկու օրվա ընթացքում Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոնղոլիայի, Տաջիկստանի, Թուրքիայի, ԱՄՆ-ի, Բելառուսի և Ադրբեջանի ըմբիշները ուժեղագույնի կոչումը կվիճարկեն 7 քաշային կարգերում:
Մրցաշարի հաղթողները և մրցանակակիրները, ինչպես նաև նրանց մարզիչները միմյանց միջև կբաժանեն 63 հազար դոլար կազմող մրցանակային հիմնադրամը: Ոսկե մեդալակիրները կպարգևատրվեն 3 հազարական, արծաթե մրցանակակիրները` 2 հազարական, բրոնզե մեդալակիրները` հազարական դոլարով:

Армянские борцы примут участие во II Международном турнире
В стартовавшем в Якутске II Международном турнире по вольной борьбе памяти Коркина примут участие 105 борцов и в их числе также представители Армении. Об этом сообщает sakhalife.ru. В самом большом составе представлен именно Якутск – 54 спортсмена, а самая малочисленная делегация из Таджикистана – один участник, серебряный призер олимпийских игр и первенства мира Юсуп Абдусаламов.
В течение двух дней спортсмены из Армении, Казахстана, Кыргызстана, Монголии, Таджикистана, Турции, США, Беларуси и Азербайджана будут бороться за звание сильнейшего в 7 весовых категориях.
Победители турнира и его призеры, а также их тренеры разделят между собой призовой фонд в 63 тысячи долларов. Золотые медалисты получат в награду по 3 тысячи долларов, серебряные призеры – по 2 тысячи долларов, а завоевавшие бронзовую медаль – по 1 тысяче долларов.