Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ ունեցավ ԵՊՀ 90-ամյակին նվիրված գիտաժողովին
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նախօրեին ելույթ ունեցավ Երևանի պետական համալսարանի 90-ամյակին նվիրված «Համալսարանական կրթությունը 21-րդ դարում» միջազգային գիտաժողովին:Այս մասին հայտնում են ընկերությունից:
«Բիզնես և կրթություն. կորպորատիվ համագործակցություն» վերնագրով իր ելույթում Ռալֆ Յիրիկյանն անդրադարձավ այն դերին, որ կարող է խաղալ բիզնեսը Հայաստանում բարձրագույն կրթական համակարգի բարելավման և կատարելագործման հարցում` դարձնելով այն առավել համապատասխան շուկայի պահանջներին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրենը, մասնավորապես խոսեց ընկերության որդեգրած երկու սկզբունքներից` կորպորատիվ պատասխանատվությունից և նորարարական լուծումներից` լինի տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում, թե հասարակության հետ հարաբերություններում:
Այս երկու սկզբունքներն են, որ դրդում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը զարգացնելու համագործակցությունը մեր երկրի կրթական հաստատությունների հետ. ընկերությունները, որոնք ունեն փորձառու և արհեստավարժ աշխատակիցներ և կառավարման ճկուն համակարգ, հաղթում են ռեսուրսների համար մղվող և օրեցօր սաստկացող մրցակցությունում: Սակայն դրա համար ընկերությունը պետք է բաց լինի առաջընթացի և նորարարությունների համար. ահա թե ինչու է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակաբար տեխնոլոգիական և շուկայավարական լուծումներ փնտրում:
«Ինչու՞ պետք է բիզնեսը համագործակցի կրթության ոլորտի հետ: Ժամանակակից աշխարհում, անընդհատ մրցակցության պայմաններում շահում են այն ընկերությունները, որոնք հետևում են նորարարություններին և ապահովում են աշխատակազմի շարունակական ուսուցում` գործունեության հիմքում կարևորելով նորովի մոտեցումը և մտածելակերպը: Դա է երկրի զարգացման ճանապարհներից մեկը: Կարծում ենք, որ հարցերին պետք է մոտենալ ոչ միայն կոմերցիոն ընկերության տեսանկյունից, այլև` որպես կորպորատիվ քաղաքացի: Այդ առումով, ընկերության առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում է և լինելու է բարձրագույն կրթությունը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայաստանյան բուհերին է ներկայացնում իր ձեռքբերումները, ուսանողներին և շրջանավարտներին հնարավորություն ընձեռելով տեսական գիտելիքները հարստացնել` ծանոթանալով տեխնոլոգիական նորարարություններին» ,- իր խոսքում նշեց Ռալֆ Յիրիկյանը:

Ralph Yirikian spoke at the international conference
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian spoke at the international conference “University Education for 21st Century” dedicated to the 90th Anniversary of the Yerevan State University.
In his speech titled “Business and Education: Corporate Link” Ralph Yirikian touched upon the role business can play in improving and perfecting the system of higher education in Armenia by making it meet market needs. VivaCell-MTS General Manager particularly reflected on the two approaches adopted by the Company – the principles of Corporate Responsibility, and Innovative Solutions, - both in business and in its relations with the society.
These two principles serve the basis that push VivaCell-MTS to enhance its cooperation with the educational institutions of our country. The companies, which have skilled and highly professional employees, and obtain a flexible system of management, win in the intensifying market competition. But to provide that, the businesses need to be open to progress and innovation, which is why VivaCell-MTS continues seeking for new technological and marketing solutions.
Ralph Yirikian said: “Why should business cooperate with the education? Among perpetually competing businesses in the modern world, companies that go hand in hand with innovations and continuously train their staffs, paying particular attention to novice approaches and the way of thinking, win the race. That is one of the ways of the country’s development. We believe we should approach problems not just from position of a commercial organization, but as a Corporate Citizen. From this perspective we kept and will continue to keep the higher education sector within the focus of our special attention. VivaCell-MTS presents the universities of Armenia its achievements, giving students and alumni opportunity to enrich their theoretical knowledge by familiarizing themselves with technological innovations.”