Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ ունեցավ ԵՊՀ 90-ամյակին նվիրված գիտաժողովին
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նախօրեին ելույթ ունեցավ Երևանի պետական համալսարանի 90-ամյակին նվիրված «Համալսարանական կրթությունը 21-րդ դարում» միջազգային գիտաժողովին:Այս մասին հայտնում են ընկերությունից:
«Բիզնես և կրթություն. կորպորատիվ համագործակցություն» վերնագրով իր ելույթում Ռալֆ Յիրիկյանն անդրադարձավ այն դերին, որ կարող է խաղալ բիզնեսը Հայաստանում բարձրագույն կրթական համակարգի բարելավման և կատարելագործման հարցում` դարձնելով այն առավել համապատասխան շուկայի պահանջներին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրենը, մասնավորապես խոսեց ընկերության որդեգրած երկու սկզբունքներից` կորպորատիվ պատասխանատվությունից և նորարարական լուծումներից` լինի տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտում, թե հասարակության հետ հարաբերություններում:
Այս երկու սկզբունքներն են, որ դրդում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը զարգացնելու համագործակցությունը մեր երկրի կրթական հաստատությունների հետ. ընկերությունները, որոնք ունեն փորձառու և արհեստավարժ աշխատակիցներ և կառավարման ճկուն համակարգ, հաղթում են ռեսուրսների համար մղվող և օրեցօր սաստկացող մրցակցությունում: Սակայն դրա համար ընկերությունը պետք է բաց լինի առաջընթացի և նորարարությունների համար. ահա թե ինչու է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակաբար տեխնոլոգիական և շուկայավարական լուծումներ փնտրում:
«Ինչու՞ պետք է բիզնեսը համագործակցի կրթության ոլորտի հետ: Ժամանակակից աշխարհում, անընդհատ մրցակցության պայմաններում շահում են այն ընկերությունները, որոնք հետևում են նորարարություններին և ապահովում են աշխատակազմի շարունակական ուսուցում` գործունեության հիմքում կարևորելով նորովի մոտեցումը և մտածելակերպը: Դա է երկրի զարգացման ճանապարհներից մեկը: Կարծում ենք, որ հարցերին պետք է մոտենալ ոչ միայն կոմերցիոն ընկերության տեսանկյունից, այլև` որպես կորպորատիվ քաղաքացի: Այդ առումով, ընկերության առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում է և լինելու է բարձրագույն կրթությունը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայաստանյան բուհերին է ներկայացնում իր ձեռքբերումները, ուսանողներին և շրջանավարտներին հնարավորություն ընձեռելով տեսական գիտելիքները հարստացնել` ծանոթանալով տեխնոլոգիական նորարարություններին» ,- իր խոսքում նշեց Ռալֆ Յիրիկյանը:

Р.Йирикян выступил на конференции по случаю 90-летия ЕГУ
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян выступил на международной конференции «Университетское образование в 21-ом веке», организованной по случаю 90-летия основания Ереванского государственного университета.
В выступлении под заголовком «Бизнес и образование: корпоративное сотрудничество» Ральф Йирикян обратился к той роли, которую бизнес может сыграть в повышении качества высшего образования, делая его более соответствующим требованиям рынка. Как сообщают из компании, Генеральный директор ВиваСелл-МТС в частности обратился к принципам корпоративной ответственности и инновационного подхода, которыми руководствуется компания – будь то в сфере информационных и коммуникационных технологий, или в отношениях с обществом.
Это те принципы, руководствуясь которыми, ВиваСелл-МТС, развивает сотрудничество с учреждениями образования нашей страны: компании, имеющие в рядах своих кадров опытных и профессиональных сотрудников и имеющие гибкую систему управления, побеждают в ужесточающейся день ото дня борьбе за ресурсы. Однако для этого, компания должна быть открыта для прогресса и инноваций: вот почему ВиваСелл-МТС постоянно находится в поиске новых технологических и маркетинговых решений.
«В чем необходимость сотрудничества бизнеса со сферой образования? В современном мире, в условиях постоянной конкуренции, побеждают компании, следящие за прогрессом и постоянно обеспечивающие условия повышения профессионального уровня своих сотрудников, взяв в основу своей деятельности новые подходы и мышление. Вот один из путей развития страны. Думается, что к вопросам нужно подходить не только с позиции коммерческого предприятия, но и с точки зрения корпоративного гражданства. В этом отношении высшее образование было и остается в центре внимания компании. ВиваСелл-МТС представляет ВУЗам страны свои достижения, создавая возможность дополнять теоретические знания путем ознакомления с инновациями в области технологий»,- заявил господин Йирикян.