Հայ երիտասարդ ծանրորդները նախապատրաստվում են
Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականը նախապատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու հոկտեմբերի 11-18-ն ընկած ժամանակահատվածում, Լեհաստանի Վլադիսլավովո քաղաքում: Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայից մեր թղթակցին տեղեկացրեցին, որ եվրոպական ստուգատեսին մասնակցելու նպատակով մտադիր են հայտավորել 8 մարզիկների:
Ծանրամարտի հայաստանյան գերատեսչությունն առայժմ չի հրապարակում հնարավոր մասնակիցների անունները` շեշտը դնելով նախապատրաստական գործընթացի արդյունավետության մակարդակի պահպանության վրա: Անհրաժեշտ է, որ բոլոր մարզիկներն էլ աշխատեն հավասար պայմաններում, ուստի հավաքականի մարզչական շտաբը որոշել է մրցավայր մեկնելուց առաջ միայն նշել այն ծանրորդների անունները, ովքեր մեր երկիրը կներկայացնեն մայրցամաքային հեղինակավոր այդ մրցաշարում:

Армянские молодые тяжелоатлеты готовятся к чемпионату
Молодежная сборная Армении по тяжелой атлетике готовится к первенству Европы, которое состоится 11-18 октября во Владиславово (Польша). Из Федерации тяжелой атлетики нашему корреспонденту сообщили, что для участия в европейском турнире будет заявлено 8 спортсменов.
Армянское ведомство тяжелой атлетики пока не разглашает имена возможных участников первенства, акцентируя сохранение эффективности подготовки. Необходимо, чтобы все спортсмены работали в равных условиях, поэтому тренерский состав сборной решил назвать имена участников чемпионата лишь перед отбытием в Польшу.