Վարդան Մինասյան. «Անկեղծորեն հավատում եմ լավ արդյունքին»
Այսօր լրագրողների հետ «Ռեժինե» հյուրանոցում կայացած հանդիպման ժամանակ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը հայտարարեց, որ չնայած առաջիկա մրցակիցը Եվրոպայի չեմպիոն Իսպանիայի ընտրանին է, միևնույն է, ինքը հավատում է իր թիմի հաջողությանը:
«Եթե ռեալ նայենք, դժվար է,- շեշտեց Վարդան Մինասյանը` պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:- Բայց սա ֆուտբոլ է: Իսպանիայի հավաքականն ավելի բարձրակարգ թիմ է, քան մեր նախորդ մրցակիցը` Բելգիայի ընտրանին: Սակայն բելգիացիները նույնպես հզոր կազմ ունեին, և մենք նրանց հաղթեցինք: Այո, իսպանացիները շատ ուժեղ են մեզնից: Ինձ համար դա աշխարհի թիվ 1 հավաքականն է: Բայց նրանց դեմ էլ կարելի է խաղալ, և ես անկեղծորեն հավատում եմ լավ արդյունքին»:
Իսկ ի՞նչ որակների շնորհիվ Հայաստանի հավաքականը կարող է դրական արդյունք արձանագրել հոկտեմբերի 10-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կայանալիք խաղում: Հավաքականի գլխավոր մարզիչը ցանկանում է, որ իր սաները լավ խաղ ցուցադրեն, ագրեսիվ լինեն թե պաշտպանությունում և թե հարձակման գծում:
«Կարևոր է նաև, որ մեր ֆուտբոլիստները չկաշկանդվեն հզոր մրցակցի հետ խաղում: Հատկապես երբ գնդակը մեզ մոտ է, պետք է հանգիստ խաղանք: Շատ մեծ հարգանք ունենք իսպանացիների նկատմամբ, բայց եթե վախենանք, մեզ համար կրկնակի դժվար կլինի: Նաև պետք է կազմակերպված ու շատ կարգապահ խաղանք: Բելգիայի հետ խաղում հաղթանակի հասանք հենց համախմբվածության ու կարգապահության շնորհիվ: Այդպես նաև վաղը պետք է խաղանք»,- նշեց Վարդան Մինասյանը:

Вардан Минасян: «Я искренне верю в хороший результат»
Сегодня на встрече с журналистами главный тренер сборной Армении Вардан Минасян заявил, что, хотя соперником команды станет чемпиона Европы – команда Испании, он все равно верит в успех своих подопечных.
«Если реально оценивать, будет сложно, - сказал Вардан Минасян, отвечая на вопрос Aysor.am. – Но это футбол. Сборная Испании более высококлассная команда, чем наш предыдущий соперник – сборная Бельгии. Однако у бельгийцев тоже был мощный состав, и мы победили их. Да испанцы намного сильнее нас. Для меня это сборная номер 1. но и против них можно играть, и я искренне верю в хороший результат».
А за счет каких качеств сборная Армении может зафиксировать положительный результат 10 октября на Республиканском стадионе? Главный тренер национальной сборной хочет, чтобы его подопечные показали хорошую игру, были агрессивными как на линии нападения, так и в защите.
«Важно и чтобы наши футболисты не сковывались в игре с сильным соперником. Особенно, нужно спокойно играть, когда мяч у нас. Мы относимся с большим уважением к испанцам, но если мы будем бояться, нам будет вдвое сложнее. Также нужно играть очень организованно и дисциплинированно. В матче с Бельгией мы добились победы именно за счет сплоченности и дисциплины. Так нужно играть и завтра», - отметил Вардан Минасян.