Սյուզի Կենտիկյանը հաղթել է թրքուհի Ջուլիա Սահինին
Գերմանիայի դրոշի տակ հանդես եկող հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Սյուզի Կենտիկյանը հաջողությամբ պաշտպանել է առաջին թեթևքաշային կարգում WBA-ի և WIBF-ի վարկածներով աշխարհի չեմպիոնուհու կոչումը` գերմանական Ռոստոկ քաղաքում տեղի ունեցած մենամարտում հաղթելով թրքուհի Ջուլիա Սահինին, ով նույնպես Գերմանիայի քաղաքացիություն ունի: Հայ մարզուհին հաղթանակ է տոնել մրցավարների միաձայն որոշմամբ` 98:92, 96:94 և 97:93 հաշվով: Նշենք, որ Սյուզի Կենտիկյանն այս մենամարտի արդյունքում նվաճեց նաև WBO-ի վարկածով չեմպիոնուհու կոչումը:
Ավելացնենք, որ ամբողջ մենամարտի ընթացքում Սյուզին առավելություն ուներ և թելադրում էր մենամարտի ընթացքը: Սահինը որոշել էր շեշտը դնել հակագրոհների վրա` որդեգրելով պաշտպանական մարտավարություն: Նա փակվում էր բլոկով և թույլ չէր տալիս Սյուզիին` հասնելու բացահայտ առավելության: Եվ հենց այդ մարտավարությունը նրան փրկեց նոկաուտից: Իր պրոֆեսիոնալ կարիերայում Սյուզի Կենտիկյանը, այսպիսով, տոնեց 26-րդ հաղթանակը:

Сюзи Кентикян одержала победу над турчанкой Джулией Сахин
Выступающая под флагом Германии армянская профессиональная боксёрша Сюзи Кентикян успешно защитила в первом наилегчайшем весе по версиям WIBF и WBA титул чемпиона, победив в поединке с турчанкой Джулией Сахин – гражданкой Германии, в немецком городе Росток. Армянская спортсменка одержала победу единогласным решением судей со счётом 98-92, 96-94 и 97-93. Отметим, что Сюзи Кентикян в результате поединка завоевала также звание чемпиона в версии WBO.
Добавим, что в ходе всего поединка преимущество было на стороне Сюзи Кентикян и она диктовала сопернице ход поединка.
Джулия Сахин придерживалась защитной тактики, поставив акцент на контрнаступлении. Она блокировалась, не позволяя Сюзи Кентикян достичь явного превосходства. И именно эта тактика спасла ее от нокаута. Таким образом, Сюзи Кентикян отпраздновала уже 26-ую победу в своей профессиональной карьере.