Էրդողան. «Սարգսյանին կդիմավորենք մեզ հատուկ հյուրասիրությամբ»
«Թուրք ժողովուրդը Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին կդիմավորի և կուղեկցի իրեն հատուկ հյուրասիրությամբ»,- «SNN Turk» հեռուստաալիքի եթերում այսօր հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը: «Սարգսյանին և մյուսներին մենք կդիմավորենք և կուղեկցենք թուրքական հյուրընկալության ոգուն համապատասխան»,- ավելացրել է նա:
Էրդողանը նաև վստահություն է հայտնել, որ Թուրքիա-Հայաստան ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակ թուրք հասարակությունը կցուցադրի այնպիսի վարքագիծ, որը հատուկ է մեծ տերություններին:
«Իհարկե, կլինեն նաև այնպիսիք, ովքեր կառաջնորդվեն սեփական քաղաքական հետաքրքրություններով, սակայն ես հավատում եմ, որ Բուրսայի բնակիչները կմերժեն նման մոտեցումները»,- ասել է Էրդողանը:
Թուրքիայի վարչապետը համոզված է նաև, որ վաղը կայանալիք Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումն իր ներդրումը կունենա երկու երկրների հարաբերությունների կարգավորման գործում:

Эрдоган: Мы встретим Саргсяна с присущим нам гостеприимством
«Турецкий народ встретит президента Армении Сержа Саргсяна с присущим ему гостеприимством», - заявил сегодня в эфире телеканала «SNN Turk» премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган. «Саргсяна и других мы встретим и проводим в духе, соответствующем духу турецкого гостеприимства», -добавил Эрдоган.
Эрдоган также выразил уверенность, что в ходе футбольного матча Турция-Армения турецкая общественность продемонстрирует поведение, подобающее гражданам великой страны.
«Конечно, найдутся и такие, кто будет руководствоваться собственными политическими интересами, однако я верю, что жителями Бурсы подобные подстрекательства будут проигнорированы», - сказал Эрдоган.
Турецкий премьер-министр также выразил уверенность в том, что этот футбольный матч Турция-Армения внесет свой вклад в процесс нормализации отношений двух стран.