Էրդողան. «Սարգսյանին կդիմավորենք մեզ հատուկ հյուրասիրությամբ»
«Թուրք ժողովուրդը Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին կդիմավորի և կուղեկցի իրեն հատուկ հյուրասիրությամբ»,- «SNN Turk» հեռուստաալիքի եթերում այսօր հայտարարել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը: «Սարգսյանին և մյուսներին մենք կդիմավորենք և կուղեկցենք թուրքական հյուրընկալության ոգուն համապատասխան»,- ավելացրել է նա:
Էրդողանը նաև վստահություն է հայտնել, որ Թուրքիա-Հայաստան ֆուտբոլային հանդիպման ժամանակ թուրք հասարակությունը կցուցադրի այնպիսի վարքագիծ, որը հատուկ է մեծ տերություններին:
«Իհարկե, կլինեն նաև այնպիսիք, ովքեր կառաջնորդվեն սեփական քաղաքական հետաքրքրություններով, սակայն ես հավատում եմ, որ Բուրսայի բնակիչները կմերժեն նման մոտեցումները»,- ասել է Էրդողանը:
Թուրքիայի վարչապետը համոզված է նաև, որ վաղը կայանալիք Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումն իր ներդրումը կունենա երկու երկրների հարաբերությունների կարգավորման գործում:

Erdognan. “We’ll meet Sargsyan with hospitality special to us”
“The Turkish people will meet the Armenian President Serzh Sargsyan and will accompany him with a hospitality special for the Turkish people”, - announced the Prime Minister Recep Tayyip Erdogan in the interview with the “CNN Turk”.
He also assured that during the Turkey-Armenia football match the Turkish society will present such a behavior which is special for the big dominions.
“Of course there will also be people who will have there own political interests, but I believe that the people of Bursa will refuse such kind of approach”, - Erdogan said.
The Prime Minister of Turkey is sure that the Armenian – Turkish match that will take place tomorrow will have its contribution in the relations of the two countries.