Ռուբեն Հայրապետյան. «Թող հաղթի ուժեղագույնը»
Այսօր Բուրսայում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը հանդիպել է զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ: Անդրադառնալով Թուրքիայի ընտրանու հետ խաղում մեր թիմի հնարավորություններին` Ռուբեն Հայրապետյանը, ըստ թուրքական լրատվամիջոցների, հայտարարել է, որ, իր կարծիքով, խաղադաշտում հավասար պայքար կծավալվի: «Ես հույս ունեմ, որ խաղադաշտում հավասար պայքար կընթանա: Ըստ իս` երկու թիմերն էլ որակյալ ֆուտբոլ կցուցադրեն և ուրախության զգացումով կվերադառնան տուն: Թող հաղթի ուժեղագույնը»,- ասել է նա:
Թուրք լրագրողներին հետաքրքրել է նաև, թե, ըստ Ռուբեն Հայրապետյանի, Թուրքիայի հավաքականին ինչու չի հաջողվել մտնել աշխարհի 2010 թ. առաջնության եզրափակիչ փուլ:
«Այդ հարցին պետք է պատասխանի Թուրքիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, այլ ոչ թե ես: Թուրքական ֆուտբոլի ղեկավարները պետք է պարզեն, թե որոնք են պատճառները: Իհարկե, տհաճ է, որ այնպիսի լավ թիմը, ինչպիսին Թուրքիայի ընտրանին է, հայտնվել է այսպիսի վիճակում: Անհերքելի է, որ այդ թիմը լավ խաղ է ցուցադրում»,- հայտարարել է ՀՖՖ նախագահը:

Рубен Айрапетян: Пусть выиграет сильнейший!
Сегодня в Бурсе президент Федерации футбола Армении (ФФА) встретился с представителями средств массовой информации. Говоря о возможностях нашей команды в игре с турецкой сборной, Рубен Айрапетян, согласно турецкой прессе, заявил, что, по его мнению, на стадионе развернется равная борьба. «Я надеюсь, что на стадионе будет идти равная борьба. Я думаю, что обе команды продемонстрируют качественный футбол и возвратятся домой с чувством радости. Пусть выиграет сильнейший!», - сказал Р.Айрапетян.
Турецкие журналисты также поинтересовались мнением Рубена Айрапетяна относительно того, почему сборной Турции не удалось выйти в заключительный этап первенства мира 2010 года.
«На этот вопрос должна ответить Федерация футбола Турции, а не я. Руководители турецкого футбола должны выяснить причины. Конечно, неприятно, что такая хорошая команда, как сборная Турции, оказалась в подобном состоянии. Несомненно, что эта команда демонстрирует хорошую игру», - заявил президент ФФА.