Հայ ֆուտբոլիստները Թուրքիա են ժամանել հաղթանակի համար
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային և երիտասարդական հավաքականներն արդեն մեկնել են Թուրքիա և նախապատրաստվում են այդ երկրի ընտրանիների հետ առաջիկա հանդիպումներին: Մինչև 21 տարեկանների թիմն այսօր Էսկիշեհիրում կմրցակցի Թուրքիայի հասակակիցների հետ, իսկ վաղը Բուրսայում տեղի կունենա աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի վերջին` Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումը: Խաղին մարզադաշտում կհետևի նաև Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով ընդունել է իր թուրք գործընկերոջ հրավերը և վաղն առավոտյան կմեկնի Բուրսա:
Հայաստանի ազգային հավաքականը մրցավայր է ժամանել այն նույն կազմով, որով նախապատրաստվում էր Իսպանիայի ընտրանու դեմ երևանյան հանդիպմանը: Բացառություն է միայն Հենրիխ Մխիթարյանը, ով որակազրկման պատճառով չի մասնակցել իսպանացիների հետ խաղին, բայց հոկտեմբերի 14-ին, անկասկած, կմտնի խաղադաշտ:
Ավելացնենք, որ Հայաստանի հավաքականում ընդգրկված բոլոր ֆուտբոլիստներն էլ լավատեսորեն են տրամադրված և Թուրքիա են ժամանել միայն հաղթելու համար: Թուրքական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին տված հարցազրույցներում նրանք չեն թաքցնում իրենց մտադրությունները, և այս վստահությունը, անշուշտ, վերջին հանդիպումներում Հայաստանի հավաքականի լավ ելույթների արդյունքն է:

Армянские футболисты отправились в Турцию за победой
Национальная и молодежная сборные Армении по футболу уже находятся в Турции и готовятся к встречам с турецкими командами. Молодежная команда (до 21 года) сегодня в Эскишехире выступит против молодежной сборной Турции, а встреча национальных сборных – последний матч в рамках чемпионата мира - состоится завтра в Бурсе. За игрой на стадионе будет следить президент Армении Серж Саргсян, который принял приглашение своего турецкого коллеги и завтра утром отправится в Бурсу.
Национальная сборная Армении поехала в Турцию в том же составе, в котором готовилась к матчу с Испанией в Ереване. Исключением стал только Генрих Мхитарян, который был дисквалифицирован во время матча с испанцами, но 14 октября – непременно выйдет на поле.
Добавим, что все игроки сборной Армении оптимистично настроены и прибыли в Турцию для победы. В интервью турецким СМИ они не скрывают своего намерения, и эта уверенность, несомненно, является следствием хороших выступлений армянской сборной на последних матчах.