Հայ ֆուտբոլիստները Թուրքիա են ժամանել հաղթանակի համար
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային և երիտասարդական հավաքականներն արդեն մեկնել են Թուրքիա և նախապատրաստվում են այդ երկրի ընտրանիների հետ առաջիկա հանդիպումներին: Մինչև 21 տարեկանների թիմն այսօր Էսկիշեհիրում կմրցակցի Թուրքիայի հասակակիցների հետ, իսկ վաղը Բուրսայում տեղի կունենա աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի վերջին` Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումը: Խաղին մարզադաշտում կհետևի նաև Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ով ընդունել է իր թուրք գործընկերոջ հրավերը և վաղն առավոտյան կմեկնի Բուրսա:
Հայաստանի ազգային հավաքականը մրցավայր է ժամանել այն նույն կազմով, որով նախապատրաստվում էր Իսպանիայի ընտրանու դեմ երևանյան հանդիպմանը: Բացառություն է միայն Հենրիխ Մխիթարյանը, ով որակազրկման պատճառով չի մասնակցել իսպանացիների հետ խաղին, բայց հոկտեմբերի 14-ին, անկասկած, կմտնի խաղադաշտ:
Ավելացնենք, որ Հայաստանի հավաքականում ընդգրկված բոլոր ֆուտբոլիստներն էլ լավատեսորեն են տրամադրված և Թուրքիա են ժամանել միայն հաղթելու համար: Թուրքական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին տված հարցազրույցներում նրանք չեն թաքցնում իրենց մտադրությունները, և այս վստահությունը, անշուշտ, վերջին հանդիպումներում Հայաստանի հավաքականի լավ ելույթների արդյունքն է:

The Armenian Football players arrived in Turkey for victory
The Armenian national football and youth teams have already left for Turkey and now get prepared for the upcoming meetings with the teams of that country. Today the team of 21 year olds will compete with the Turkish players of the same age. Tomorrow in Bursa will take place the last Turkish – Armenian football match. The Armenian President Serzh Sragsyan who has accepted the invitation of his Turkish counterpart will also be present at the football match. He will leave for Bursa tomorrow morning.
The Armenian National team has arrived to the place of competition with the same staff which was getting ready for the meeting with the Spanish football team in Yerevan. The only exception is Henrikh Mkhitaryan who will not take part in the match with Spain because of being disqualified. But on October 14 he will surely be on the playground.
All the Armenian football players are positively charged and have arrived to Turkey only for victory. In the interviews given to the Turkish media they do not conceal their intentions.