ՀՀ Նախագահը կմեկնի Թուրքիա` դիտելու ֆուտբոլային հանդիպումը
Այսօր Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահ Աբդուլլահ Գյուլի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կայցելի Թուրքիա: Նախագահը ներկա կգտնվի Հայաստան-Թուրքիա ֆուտբոլային հանդիպմանը, որը տեղի կունենա թուրքական Բուրսա քաղաքում` աշխարհի 2010 թ. առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում:
Նշենք, որ սա ՀՀ Նախագահի առաջին այցն է Թուրքիա:
Երկու երկրների ղեկավարները նաև հնարավորություն կունենան քննարկելու մի շարք հարցեր` Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների զարգացման վերաբերյալ:
Սպասվում է նաև երկու երկրների առաջնորդների համատեղ մամլո-ասուլիսը, որտեղ ներկա կգտնվեն նաև հայաստանյան լրագրողները: Ֆուտբոլային հանդիպումը, ինչպես նաև Սերժ Սարգսյանի և Աբդուլլահ Գյուլի համատեղ մամլո ասուլիսը Թուրքիայից կլուսաբանի նաև Aysor.am-ի թղթակիցը:
Բացի հայաստանյան լրագրողներից, 92 լրագրողներ են հավատարմագրվել` Գերմանիայից, Ֆրանսիայից, Դանիայից, ԱՄՆ-ից, Ադրբեջանից, Իտալիայից և շատ այլ երկրներից: Իսկ թուրքական լրատվամիջոցներից հանդիպումը լուսաբանելու նպատակով հավատարմագրվել են մոտ 200 լրագրողներ:
Ինչպես վստահեցրել են թուրքական իշխանությունները, Թուրքիայի ոստիկանությունը անվտանգության հատուկ միջոցառումներ է իրականացնում` հնարավոր սադրանքները բացառելու նպատակով:

Armenia v. Turkey match to be watched by President Sargsyan
At the invitation of Turkey’s President Abdullah Gul, Armenia’s President Sargsyan will pay a visit to Turkey to watch Armenia v. Turkey 2010 World Cup qualifying match.
It’s worth mentioning, that this is President Sargsyan’s first visit to Turkey. Both leaders have an opportunity to discuss numerous items related to bilateral relations and ties.
It is also expected a joint press-conference of two presidents with attendance of Armenian journalists. Reporting will also be provided by 92 journalists from different countries including Germany, France, Denmark, U.S., Italy, and Azerbaijan, while Turkey represents 200 reporters and journalists from various Turkish media.
To provide on-line just-in-time coverage Aysor’s correspondent will also report from Bursa.
The Turkish authorities assure that all necessary security measures to prevent possible provocations are taken.