Աղվան Հովսեփյանին բաց նամակ են հղել
Ազգային նոր պահպանողական շարժման կենտրոնական կոմիտեն բաց նամակ է հղել գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին և տեղեկացրել, որ հոկտեմբերի 17-ին Վանաձոր քաղաքի ոստիկանության քաղաքային բաժանմունքի աշխատակիցները գիշերը ժամը 23-00-ի սահմաններում Տիգրան Մեծի պողոտայից ոստիկանության բաժին են տարել Ազգային նոր պահպանողական շարժման Լոռու մարզային կոմիտեի ղեկավար Մանվել Կոստանդյանին և լոռու մարզային կազմակերպության ուսանողական միության անդամ Լևոն Յոլչինյանին:
«Մտահոգ լինելով փաստի առթիվ, որ ոստիկանության աշխատակիցները, առանց անհրաժեշտության և առանց որևէ պատճառաբանության բերման են ենթարկել մեր կազմակերպության անդամներին,առանց քրեական գործ հարուցելու վերցրել են նրանց անձնագրերը և ստորագրություն քաղաքից չբացակայելու վերաբերյալ,ընդունելով դա, որպես մարդու իրավունքների ոտնահարման կոնկրետ փաստ, քաղաքացու ազատ տեղաշարժի իրավունքի նկատմամբ բռնություն և ոստիկանության աշխատակիցների կողմից պաշտոնական դիրքի չարաշահման օրինակ, անհանգստանալով ՀՀ քաղաքացու իրավունքների ոտնահարման փաստով, դիմում ենք ձեզ տեղեկացնելով սույն դեպքի մասին և նշելով, որ կարող եք սա ընդունել որպես հայտարարություն քրեական գործ հարուցելու կամ ծառայողական հետաքննություն սկսելու համար», - գրված է դատախազին ուղղված նամակում:

An open letter to Aghvan Hovsepyan
The central committee of the new national conservative movement has sent a letter to the Prosecutor General of Armenia Aghvan Hovsepyan and has informed that on October 17 the police of the Vanadzor city at 23-00 in the area of Tigran Mets Avenue has arrested the head of the New National Conservative Movement in Vanadzor Manvel Kostandyan and the member of the studentship of Lori region Levon Yolchinyan.
“Being concerned with the fact that the police has arrested the members of our organization without any necessity and reasons, have taken their passports without opening a case and a signature for not leaving the city, and considering this a concrete fact of violation of human rights, as well as violation against the transportation rights and an example of position breaching we apply to you, informing about it and mentioning that you can accept this as a statement for opening a criminal case or starting an investigation”, - the letter directed to the Prosecutor General reads.