«Արմպրոդէքսպո 2009» ցուցահանդեսը կանցկացվի նոյեմբերի 10-13-ը
«Արմպրոդէքսպո» միջազգային ցուցահանդեսն այս տարի 9-րդ անգամ կանցկացվի նոյեմբերի 10-13-ը ՀՀ Կառավարության նիստերի մեծ դահլիճում:
«Արմպրոդէքսպո 2009» ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը, Երևանի քաղաքապետարանը, ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատը և «Ագրոբիզնեսի զարգացման կենտրոն» ՓԲԸ-ն:
Ինչպես Aysor-ին հայտնեց «Ագրոբիզնեսի զարգացման կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Արմեն Դավթյանը, ցուցահանդեսին մասնակցելու են տեղի և օտարերկրյա շուրջ 65 ձեռնարկություններ. «Դրանցից մոտ 15-ը տարբեր երկրներից են, որոնք հետաքրքրված են Հայաստանի շուկայով»:
Ա. Դավթյանը տեղեկացրեց, որ «Արմպրոդէքսպոյում» այցելուները կտեսնեն Հայաստանի պարենային մթերքների լավագույն ապրանքատեսակները:
«Ներկայացվելու են Հայաստանի պարենային ապրանքներ վերամշակող ձեռնարկությունները` ինչպես խոշոր, այնպես էլ միջին և փոքր բիզնեսը: Ցուցահանդեսի բաժիններն են` գինեգործություն, պահածոյագործություն, մսի, կաթի արդյունաբերություն, սուրճ, չոր մրգեր, ձեթի արտադրություն և այլն», - նշեց Ա. Դավթյանը:
Հավելենք, որ այս տարի «Արմպրոդէքսպո 2009» ցուցահանդեսում համտես չի լինելու, ինչը Ա. Դավթյանը պայմանավորեց «մի շարք հանգամանքներով»:

«Армпродэкспо 2009» пройдет 10-13 ноября
Международная выставка «Армпродэкспо» в этом году в 9-ый раз пройдет 10-13 ноября в Зале заседаний правительства Армении.
Организаторами выставки являются министерство сельского хозяйства Армении, министерство иностранных дел, мэрия Еревана, Торгово-промышленная палата и ЗАО «Центр развития агробизнеса».
Как Aysor.am сообщил директор «Центра развития агробизнеса» Армен Давтян, на выставке примут участие порядка 65 компаний – местных и зарубежных: «Примерно 15 из них – предприятия из разных стран, заинтересованные армянским рынком».
А. Давтян сообщил, что на «Армпродэкспо» посетители смогут увидеть лучшие продовольственные товары, производящиеся в Армении.
«Будут представлены перерабатывающие продовольственные продукты предприятия, как крупные, так и средние и малые компании. Отделения выставки – виноделие, консервирование, мясная, молочная промышленность, кофе, сухофрукты, призводство растительного масла и проч.», - отметил А. Давтян.
Добавим, что в этом году на выставке «Армпродэкспо» не будет возможности пробовать представленные продукты, что А. Давтян объяснил «рядом причин».