«Արմպրոդէքսպո 2009» ցուցահանդեսը կանցկացվի նոյեմբերի 10-13-ը
«Արմպրոդէքսպո» միջազգային ցուցահանդեսն այս տարի 9-րդ անգամ կանցկացվի նոյեմբերի 10-13-ը ՀՀ Կառավարության նիստերի մեծ դահլիճում:
«Արմպրոդէքսպո 2009» ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը, Երևանի քաղաքապետարանը, ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատը և «Ագրոբիզնեսի զարգացման կենտրոն» ՓԲԸ-ն:
Ինչպես Aysor-ին հայտնեց «Ագրոբիզնեսի զարգացման կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Արմեն Դավթյանը, ցուցահանդեսին մասնակցելու են տեղի և օտարերկրյա շուրջ 65 ձեռնարկություններ. «Դրանցից մոտ 15-ը տարբեր երկրներից են, որոնք հետաքրքրված են Հայաստանի շուկայով»:
Ա. Դավթյանը տեղեկացրեց, որ «Արմպրոդէքսպոյում» այցելուները կտեսնեն Հայաստանի պարենային մթերքների լավագույն ապրանքատեսակները:
«Ներկայացվելու են Հայաստանի պարենային ապրանքներ վերամշակող ձեռնարկությունները` ինչպես խոշոր, այնպես էլ միջին և փոքր բիզնեսը: Ցուցահանդեսի բաժիններն են` գինեգործություն, պահածոյագործություն, մսի, կաթի արդյունաբերություն, սուրճ, չոր մրգեր, ձեթի արտադրություն և այլն», - նշեց Ա. Դավթյանը:
Հավելենք, որ այս տարի «Արմպրոդէքսպո 2009» ցուցահանդեսում համտես չի լինելու, ինչը Ա. Դավթյանը պայմանավորեց «մի շարք հանգամանքներով»:

Armprodexpo to be held November 10-13
The International Exhibition Armprodexpo will hold its 9th event on November 10 to 13 at Conference Hall of Government of Armenia.
Organizers of the exhibition are Armenia’s Ministry of Agriculture, Foreign Ministry, Yerevan Mayor’s Office, Chamber of Commerce and Industry, and Center for Agribusiness Development. Center for Agribusiness Development’s Director Armen Davtyan told Aysor that for about 65 local and foreign companies will participate in exhibition.
“Approximately 15 companies are coming from different countries having interest in Armenian market,” he said adding that visitors can learn best Armenian-made products.
“There will be presented food companies, both big, and middle and small firms. Exhibition has wine sector, canning, meat, dairy products, coffee, dried fruits, and vegetable oil galleries.”
Note that this year’s exhibition doesn’t provide testing the displayed production cause of “numerous reasons” as Armen Davtyan explained.