30 մարզիչ-մանկավարժներ ստացան ՄՕԿ-ի հավաստագրեր
Հոկտեմբերի 12-20-ին Երևանում, ՄՕԿ-ի «Օլիմպիական համերաշխություն» կազմակերպության ծրագրի շրջանակներում, ՀԱՕԿ-ի նախաձեռնությամբ Հայաստանի թենիսի մասնագետների համար անցկացվեց մարզչական դասընթաց: Գործնական և տեսական պարապմունքները «Մասթեր կլաս» թենիսի ակումբում վարեց մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիայի հանձնաժողովի նախագահ Պյոտր Յունիերզսկին (Լեհաստան): Դասընթացին մասնակցեցին Երևանի, Գյումրիի և Վանաձորի 30 մարզիչ-մանկավարժներ: Նրանք ստացան միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հավաստագրեր:
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայության թղթակցի հետ զրույցում Յունիերզսկին նշել է, որ մեր երկրում հեռանկարային շատ մարզիկներ կան, ովքեր, սակայն, մրցափորձի պակաս ունեն: Նա պատրաստ է անձամբ աջակցել, որպեսզի թենիսի միջազգային ֆեդերացիան առաջիկայում կրկին նման միջոցառում կազմակերպի:

Participating in coaching courses
Armenian Olympic Committee within the “Olympic Solidarity” program, headed by Robert Janibekyan, held coaching courses for tennis-players on October 12-20.
Coaching theory and practice lectured the head of International Tennis Federation Committee, Peter Yunierzsky (Poland). 30 coaches from Yerevan, Gyumri, Vanadzor participated in courses.
In an interview with Aysor’s correspondent Mr. Peter Yunierzsky said that Armenia has many promising but little-experienced players. He said he himself would contribute to such courses to be organized in the future.