30 մարզիչ-մանկավարժներ ստացան ՄՕԿ-ի հավաստագրեր
Հոկտեմբերի 12-20-ին Երևանում, ՄՕԿ-ի «Օլիմպիական համերաշխություն» կազմակերպության ծրագրի շրջանակներում, ՀԱՕԿ-ի նախաձեռնությամբ Հայաստանի թենիսի մասնագետների համար անցկացվեց մարզչական դասընթաց: Գործնական և տեսական պարապմունքները «Մասթեր կլաս» թենիսի ակումբում վարեց մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիայի հանձնաժողովի նախագահ Պյոտր Յունիերզսկին (Լեհաստան): Դասընթացին մասնակցեցին Երևանի, Գյումրիի և Վանաձորի 30 մարզիչ-մանկավարժներ: Նրանք ստացան միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հավաստագրեր:
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայության թղթակցի հետ զրույցում Յունիերզսկին նշել է, որ մեր երկրում հեռանկարային շատ մարզիկներ կան, ովքեր, սակայն, մրցափորձի պակաս ունեն: Նա պատրաստ է անձամբ աջակցել, որպեսզի թենիսի միջազգային ֆեդերացիան առաջիկայում կրկին նման միջոցառում կազմակերպի:

Армянские теннисисты прошли тренерские курсы
С 12 по 20 октября в рамках программы «Олимпийская солидарность» Олимпийского комитета Армении были организованы тренерские курсы для теннисистов.
Практические и теоретические курсы вел глава комиссии международной федерации тенниса Петр Юниерзский (Польша). В курсах приняли участие 30 тренеров из Еревана, Гюмри и Ванадзора.
В беседе с корреспондентом Aysor П.Юниерзский отметил, что в Армении есть много перспективных спортсменов, у которых, однако, наблюдается нехватка опыта. По его словам, он готов лично содействовать, чтобы международная федерация тенниса в будущем также организовала бы подобное мероприятие.
Отметим, что программой руководил начальник отдела Национального олимпийского комитета Армении Роберт Джанибекян.