ՀՆԱ-հարկեր հարաբերակցությունը արդեն 25% է
ՀՆԱ-հարկեր հարաբերակցությունը բարձրացել է և ներկայում կազմում է մոտ 25%: Այդ մասին այսօր Համաշխարհային մաքսային կազմակերպության (ՀՄԿ) գլխավոր քարտուղար Կունիո Միկուրայի հետ համատեղ ասուլիսում լրագրողներին ասաց ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը:
Կունիո Միկուրան, խոսելով հարկային և մաքսային կառույցների մեկ մարմնում աշխատելու արդյունավետության մասին, նկատեց, որ աշխարհում կան նման մի քանի օրինակներ, երբ ֆիսկալ այս երկու գերատեսչությունները գործում են մեկ մարմնում:
«Համաշխարհային մաքսային կազմակերպությունը մինչև տարեվերջ գնահատական կտա այս մոդելի արդյունավետությանը»,-ասաց ՀՄԿ գլխավոր քարտուղարը:

Соотношение ВВП-налоги в Армении повысилось
Уровень соотношения ВВП-налоги повысился и в настоящее время составляет около 25%, заявил сегодня журналистам глава Госкомитета по доходам Армении Гагик Хачатрян на совместной с генсеком Всемирной таможенной организации Кунио Микурой пресс-конференции.
Со свое стороны, К.Микура, говоря об эффективности работы налоговой и таможенной органов в одной структуре, отметил, что в мире есть несколько таких примеров.
«Всемирная таможенная организация до конца этого года даст свою оценку эффективности подобной модели управления», - сказал он.