ՀՆԱ-հարկեր հարաբերակցությունը արդեն 25% է
ՀՆԱ-հարկեր հարաբերակցությունը բարձրացել է և ներկայում կազմում է մոտ 25%: Այդ մասին այսօր Համաշխարհային մաքսային կազմակերպության (ՀՄԿ) գլխավոր քարտուղար Կունիո Միկուրայի հետ համատեղ ասուլիսում լրագրողներին ասաց ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը:
Կունիո Միկուրան, խոսելով հարկային և մաքսային կառույցների մեկ մարմնում աշխատելու արդյունավետության մասին, նկատեց, որ աշխարհում կան նման մի քանի օրինակներ, երբ ֆիսկալ այս երկու գերատեսչությունները գործում են մեկ մարմնում:
«Համաշխարհային մաքսային կազմակերպությունը մինչև տարեվերջ գնահատական կտա այս մոդելի արդյունավետությանը»,-ասաց ՀՄԿ գլխավոր քարտուղարը:

Correlation between GDP and tax increased
Head of the State Revenue Committee, Gagik Khachatryan, at a joint press-conference with WCO Secretary General Kunio Mikuriya told journalists that correlation between GDP and tax increased and stands by 25%.
WCO Secretary General Kunio Mikuriya, in his part, mentioning the effectiveness of tax and customs facilities within a single structure, said that there are several examples of such association in world.
“To this year’s end the World Customs Organization will give its assessment of the effectiveness of such management model,” he said.