Մեկնարկեց «Թվինինգ» ծրագիրը
Այսօր Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակում տեղի ունեցավ Եվրոպական հարևանության քաղաքականության ներքո իրականացվող ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակի և Ֆրանսիայի/Իսպանիայի օմբուդսմենների միջև «Աջակցություն ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակին» խորագրով «Թվինինգ» ծրագրի մեկնարկի պաշտոնական արարողությունը:
«Ծրագրի շրջանակում մենք մշտապես ունենալու ենք ներկայացուցիչներ Ֆրանսիայից և Իսպանիայից, որոնք կօգնեն մեզ հետագա ուսումնասիրությունների ընթացքում: Հիմնական ուղղություններն ինստիտուցիոնալ են, այսինքն` հնարավոր ՄԻՊ գրասենյակի մասնաճյուղերի ստեղծում, մարդկային ռեսուրսների ուսումնասիրություն և իրազեկության բարձրացում», - ասաց ՀՀ ՄԻՊ Արմեն Հարությունյանը:
«Թվինինգ» ծրագիրը նպատակ ունի աջակցել ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակին նաև տեխնիկական և կազմակերպչական գործառույթներում: Այն նախատեսում է համապատասխանեցնել պաշտպանի աշխատակազմի գործունեությունը մարդու իրավունքների ազգային հաստատությունների գործունեության միջազգային չափանիշներին:
Սա Եվրոպական հարևանության գործընկերության գործիքի ներքո իրականացվող առաջին ծրագիրն է ՀՀ-ում, ծրագրի բյուջեն կազմում է 1 մլն եվրո, տևողությունը` 18 ամիս է:

Twining Project gets underway in Armenia
Today Yerevan hosts the opening ceremony of the Twining Project dedicated to “Contributing to the Office of Human Rights Defender in Armenia.”
The Twining project is implemented by Armenia’s Office of the Ombudsman alongside with the Ombudsmen of France and Spain within the European Neighborhood Policy.
“Representatives from France and Spain will stay in Armenia on an ongoing basis. The chief objectives are to establish representative offices, to study human resources and the facilitating public awareness,” said Human Rights Defender, Armen Harutyunyan.
The Twining Project will also contribute to technical and organizational aspects. This is the very first program which is implemented in Armenia within the European Neighborhood Policy and will last 18 months and has a budget of 1 million euro.