Կաշառք ստանալու համար կալանավորվել է վաշտի հրամանատարը
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործով խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ոստիկանության ՀԿԱՎ անասնահամաճարակայնության դեմ պայքարի և կարանտին միջոցառումների անցկացման վաշտի հրամանատար Հարություն Հովհաննիսյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայության բաժնից:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Հ. Հովհաննիսյանը հիշյալ վաշտի 1-ին դասակի ավագ ոստիկան, ոստիկանության ավագ Ա.Թովմասյանին նույն վաշտի 2-րդ դասակի հրամանատար նշանակելու և ոստիկանության սպայի կոչում շնորհելու վերաբերյալ միջնորդություն ներկայացնելու, իր լիազորությունների շրջանակում անհրաժեշտ գործողություններ կատարելու միջոցով դրան նպաստելու համար, Ա.Թովմասյանից պահանջել և ստացել է 961.700 դրամին համարժեք 2500 ԱՄՆ դոլար կաշառք: Գումարը Հ.Հովհաննսիյանին է փոխանցվել 2009 թվականի հոկտեմբերի 26-ին` ժամը 10-ի սահմաններում, նշված վարչության վարչական շենքի 3-րդ հարկում գտնվող Ա. Թովմասյանի աշխատասենյակում, ինչը, օրենքով սահմանված կարգով, ձայնագրառվել է ԱԱԾ մարմինների կողմից:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Հ.Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը:

The company commander arrested for getting a bribe
A charge was brought against company commander of the RA Police Implementation of Veterinary, Anti-epidemic and Quarantine Measures division Haroutyun Hovhannisyan for taking bribe in large amount on the criminal case investigated by the RA Special Investigation Service (SIS), informs the press office of the Public Prosecutor of the Republic of Armenia.
The preliminary investigation found out that H. Hovhannisyan the senior police officer of the 1st division demanded 961.700 drams (2500 USD) from A. Tovmasyan as a bribe to intercede and act within his competence in order to appoint A. Tovmasyan the commander of the 2nd division and confer him rank of officer. The money was given to H. Hovhannisyan on October 26, 2009 at about 10 o’clock in A. Tovmasyan’s office.
On the obtained evidence H. Hovhannisyan was charged according to the RA Criminal Code Article 311, part 3, point 3. Pretrial arrest measure was disposed against him.