Հավաքականները նախապատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը
2009 թ. նոյեմբերի 5-ից 9-ը Հունաստանի Թեսալոնիկ քաղաքում տեղի կունենա սամբոյի աշխարհի առաջնությունը, որին կմասնակցեն նաև Հայաստանի մարզական և մարտական սամբոյի մարզիկները:
Մարզական սամբոյի մեր թիմը կներկայացնեն Վահան Վարդանյանը (57 կգ քաշային կարգ), Վահան Հովհաննիսյանը (62 կգ), Դավիթ Խաչատրյանը (68 կգ) և Աշոտ Դանիելյանը (74 կգ):
Հայկական մարտական սամբոյի հավաքականում ընդգրկվել են Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ) և Արսեն Խաչատրյանը (100 կգ): Բացառված չէ, որ աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու հնարավորություն ստանա նաև 52 կգ քաշային կարգը ներկայացնող Վահե Օթարյանը:
Ավելացնենք, որ մեր պատվիրակությունը Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանի գլխավորությամբ Հունաստան կմեկնի նոյեմբերի 2-ին: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից:

National sambo teams prepare for Championship
Armenian combat and sport sabmo teams will participate in World Sambo Championship which will be held on November 5-9 in Greece’s Thessalonica, Armenian Sambo Federation reports.
Armenia’s sport sambo team includes Vahan Vardanyan (in the 57 kg), Vahan Hovhannisyan (in the 62 kg), David Khachatryan (in the 68 kg), and Ashot Danielyan (in the74 kg). Armenia’s combat sambo team includes Vachik Vardanyan (in the 68 kg) and Arsen Khachatryan (in the 100 kg). Vahe Otaryan in the 52 kg will perhaps participate, too.
Armenian delegation headed by Sambo Federation President Levon Hayrapetyan will leave for Greece on November 2.