Հավաքականները նախապատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը
2009 թ. նոյեմբերի 5-ից 9-ը Հունաստանի Թեսալոնիկ քաղաքում տեղի կունենա սամբոյի աշխարհի առաջնությունը, որին կմասնակցեն նաև Հայաստանի մարզական և մարտական սամբոյի մարզիկները:
Մարզական սամբոյի մեր թիմը կներկայացնեն Վահան Վարդանյանը (57 կգ քաշային կարգ), Վահան Հովհաննիսյանը (62 կգ), Դավիթ Խաչատրյանը (68 կգ) և Աշոտ Դանիելյանը (74 կգ):
Հայկական մարտական սամբոյի հավաքականում ընդգրկվել են Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ) և Արսեն Խաչատրյանը (100 կգ): Բացառված չէ, որ աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու հնարավորություն ստանա նաև 52 կգ քաշային կարգը ներկայացնող Վահե Օթարյանը:
Ավելացնենք, որ մեր պատվիրակությունը Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանի գլխավորությամբ Հունաստան կմեկնի նոյեմբերի 2-ին: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից:

Сборные Армении по самбо готовятся к первенству мира
Первенство мира по самбо пройдет с 5-го по 9-ое ноября 2009 года в городе Салоники Греции. Армянские сборные по спортивному и боевому самбо примут участие в первенстве мира в Салониках, сообщает Федерация самбо Армении.
Команду спортивного самбо Армении представят Ваган Варданян (в весовой категории 57 кг), Ваган Ованнисян (62 кг), Давид Хачатрян (68 кг) и Ашот Даниелян (74 кг).
В сборную Армении по боевому самбо включены Вачик Варданян (в весовой категории 68 кг) и Арсен Хачатрян (100 кг). Не исключено, что возможность участвовать в первенстве мира получит и Ваге Отарян, представляющий весовую категорию 52 кг.
Отметим, что наша делегация во главе с президентом Федерации самбо Армении Левоном Айрапетяном отправится в Грецию 2-го ноября.