Չավեսն առաջարկում է զուգարան գնալիս լույս չվառել
Էներգետիկ ճգնաժամի հաղթահարման համար Վենեսուելայի նախագահ Ուգո Չավեսն իր հայրենակիցներին կոչ է արել զուգարան գնալ լապտերով:
«Ընկերներ, ինչու՞ էլեկտրաէներգիա ծախսել, երբ արթնանում եք ժամը երեքին և գնում զուգարան: Ձեր անկողնու մոտ` գիշերային սեղանիկի վրա, պարզապես, պահեք էլեկտրական լապտեր»,- կոչ է արել Վենեսուելայի նախագահը:
Երկու շաբաթ առաջ Չավեսը իր համաքաղաքացիներին կոչ էր արել չլողանալ «ջակուզիում»` հայտարարելով, որ ինքն անձամբ ցնցուղ է ընդունում միայն երեք րոպե` խուսափելու ջրի ավելորդ հոսքից: Այս մասին տեղեկացանք ՌԲԿ-ից:

Чавес предлагает ходить в туалет с фонариком
Для преодоления энергетического кризиса в стране президент Венесуэлы Уго Чавес призывает соотечественников ходить в туалет с фонариком.
«Друзья, зачем включать электричество, когда вы встаете в три часа утра и идете в туалет? Держите на ночном столике рядом с кроватью электрический фонарик», - цитирует радиостанция Свобода венесуэльского президента.
Двумя неделями ранее Чавес призвал граждан своей страны не мыться в джакузи, заявив, что сам он принимает душ за три минуты, во избежание перерасхода воды.