Ոստիկանական ակադեմիայում հանդիպեցին վետերանների հետ
Այսօր ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայում տեղի ունեցավ ոստիկանության վետերանների հանդիպումը ակադեմիայի ուսանողության և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր ոստիկանության պետի տեղակալ գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Հունանյանը, Ոստիկանական ակադեմիայի պետ գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը, Քննչական գլխավոր վարչության պետ, ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը:
Հանդիպման ժամանակ ելույթ ունեցավ ոստիկանության պետի տեղակալ գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Հունանյանը: Նա իր խոսքում նշեց, որ չնայած այս օրը` հոկտեմբերի 10-ը, խորհրդային միության միլիցիայի օրն է, և Հայաստանը 2001 թվականից ապրիլի 16-ը նշում է ոստիկանության օր, բայց այս օրը, որը նշվում է Ռուսաստանում, կարևոր է նաև հայ ոստիկանների, հատկապես վետերանների համար:
Հ. Հունանյանը դիմեց ոստիկանության ակադեմիայի ուսանողներին` ասելով. «Շուտով` ավարտելուց հետո, իրենց է հանձնվելու ոստիկանության էստաֆետը, որին նրանք պետք է արժանի հետևորդներ դառնան»:

Veterans meet with future police officers
Today Police Academy of Armenia marks meeting between police veterans and Academy’s staff and students. The meeting was attended by Deputy Chief of Police, Lieutenant General Hovhannes Unanyan, Director of the Police Academy Lieutenant General Hovhannes Varyan, head of the Central Investigation Department, Deputy Chief of Police, Major-General Gagik Hambardzumyan.
In his welcoming speech Hovhannes Unanyan said that November 10 marked Police Day at soviet times and now marks holiday in Russia. Despite Armenia celebrates Police Day on April 16, this day has a great matter for veterans, he said adding that students will soon receive ‘baton’.