Բջջային հեռուստատեսություն` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր ասուլիսւմ ներկայացրեց կապի ոլորտում ընկերության նորամուծությունները:
Այսօրվանից սկսվում է գործարկվել «Բջջային հեռուստատեսություն» ծառայությունը, որի շնորհիվ 3G բջջային հեռախոս ունեցող բաժանորդները կարող են դիտել իրենց նախընտրած հեռուստահաղորդումների ամբողջական տարբերակները: Ծառայությունը փորձնական ռեժիմով անվճար կգործի մոտ 1 ամիս, որի ընթացքում, ըստ Ռ. Յիրիկյանի, կուսումնասիրվի շուկան, հաշվի կառնեն բաժանորդների կարծիքները և կձևավորեն սակագները:
«Սկսում ենք 12 հեռուստաալիքների հետ: Այսքանով չենք բավարարվում. այնպես պետք է անենք, որ մեզ միանան մնացած հեռուստաընկերությունները»,- ասաց Ռ. Յիրիկյանը:
Անմիջապես ասուլիսի ընթացքում ընկերության ներկայացուցիչը ցուցադրեց «Բջջային հեռուստատեսության» հնարավորությունները: Հեռախոսի բրաուզերից (փնտրող համակարգից) մուտք գործելով tv.mts.am և tv.vivacell.am կայքէջեր և օգտագործման առումով դյուրին ծրագրի միջոցով հնարավոր է դիտել ցանկացած հաղորդում:
Փորձնական 1 ամիսը լրանալուց հետո ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներին մատչելի գներով կառաջարկվեն նաև նախապես տեսագրված տեսանյութեր, հոլովակներ և այլն:
Առաջիկայում բջջային հեռուստատեսության ծառայությունից օգտվողներին հասու կլինի նաև առաջարկվող ծրագրերի ցանկը, որի շնորհիվ բաժանորդները կկարողանան ընտրել յուրաքանչյուր ալիքով դիտելիք հաղորդումները:
Ռ. Յիրիկյանը շեշտեց, որ իրենց «զինանոցում» դեռ շատ անակնկալներ ունեն և պարբերաբար դրանք կներկայացնեն հանրությանը:

«ВиваСелл-МТС» презентовала «Мобильное телевидение»
Компания «ВиваСелл-МТС» начинает сегодня предоставление услуги «Мобильное телевидение», благодаря которому абоненты с сотовой связью 3G смогут смотреть полный вариант предпочитаемых телепрограмм. Об этом сообщил в ходе пресс-конференции генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян, представляя инновационные программы компании в сфере предоставления услуг.
Отметим, что услуга в пробном режиме будет предоставляться бесплатно в течение одного месяца, после чего будет изучен рынок, учтены мнения абонентов и сформированы тарифы.
«Мы начинаем работу с 12 телеканалами. Однако не ограничимся этим и наладим сотрудничество с остальными телеканалами», - сказал Ральф Йирикян.
В ходе пресс-конференции представитель компании представил возможности «Мобильного телевидения». Войдя с телефонного браузера на сайты tv.mts.am и tv.vivacell.am, можно посмотреть любую передачу с помощью достаточно простой для пользования программы. После завершения испытательного месяца, абонентам компании «ВиваСелл-МТС» будут предложены по доступным ценам также предварительно записанные видеоматериалы, клипы и т.д.
В скором времени пользователям мобильного телевидения будет предложен и перечень предлагаемых программ, благодаря чему абонент сможет сделать выбор передач.
Р.Йирикян отметил, что в их «арсенале» есть еще много сюрпризов, которые периодически будут представляться общественности.