Բջջային հեռուստատեսություն` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր ասուլիսւմ ներկայացրեց կապի ոլորտում ընկերության նորամուծությունները:
Այսօրվանից սկսվում է գործարկվել «Բջջային հեռուստատեսություն» ծառայությունը, որի շնորհիվ 3G բջջային հեռախոս ունեցող բաժանորդները կարող են դիտել իրենց նախընտրած հեռուստահաղորդումների ամբողջական տարբերակները: Ծառայությունը փորձնական ռեժիմով անվճար կգործի մոտ 1 ամիս, որի ընթացքում, ըստ Ռ. Յիրիկյանի, կուսումնասիրվի շուկան, հաշվի կառնեն բաժանորդների կարծիքները և կձևավորեն սակագները:
«Սկսում ենք 12 հեռուստաալիքների հետ: Այսքանով չենք բավարարվում. այնպես պետք է անենք, որ մեզ միանան մնացած հեռուստաընկերությունները»,- ասաց Ռ. Յիրիկյանը:
Անմիջապես ասուլիսի ընթացքում ընկերության ներկայացուցիչը ցուցադրեց «Բջջային հեռուստատեսության» հնարավորությունները: Հեռախոսի բրաուզերից (փնտրող համակարգից) մուտք գործելով tv.mts.am և tv.vivacell.am կայքէջեր և օգտագործման առումով դյուրին ծրագրի միջոցով հնարավոր է դիտել ցանկացած հաղորդում:
Փորձնական 1 ամիսը լրանալուց հետո ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներին մատչելի գներով կառաջարկվեն նաև նախապես տեսագրված տեսանյութեր, հոլովակներ և այլն:
Առաջիկայում բջջային հեռուստատեսության ծառայությունից օգտվողներին հասու կլինի նաև առաջարկվող ծրագրերի ցանկը, որի շնորհիվ բաժանորդները կկարողանան ընտրել յուրաքանչյուր ալիքով դիտելիք հաղորդումները:
Ռ. Յիրիկյանը շեշտեց, որ իրենց «զինանոցում» դեռ շատ անակնկալներ ունեն և պարբերաբար դրանք կներկայացնեն հանրությանը:

A cell TV from VivaCell
General Manager of VivaCell-MTS CJSC Ralph Yirikian represented the innovations of the company in the sphere of connection.
Since today the “Cell TV” service is being functioned due to which the subscribers having cell-phones with 3G can watch the full versions of their preferred TV programs. The service will function for one month in testing regime, during which, R. Yirikyan stated, the market will be studied, the opinions of the subscribers will be considered and will form the tariffs.
“We start with 12 TV Channels. But we will not stop by this, we should make the other TV Channels to join us too”, - R. Yirikyan said.
During the press conference the representative of the company represented the possibilities of the “Cell TV”. From the browser of the cell phone entering tv.mts.am and tv.vivacell.am sites it is possible to watch any program you wish.
After the 1st month the subscribers of VivaCell MTS will get prerecorded programs, with available prices, pulley etc.
R. Yirikyan mentioned that they have many surprises in their “arsenal” and will present them to the public time by time.