Աուդիտորի որակավորման վկայական է տրվել 10 դիմորդի
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում տեղի ունեցած աուդիտորների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: Քննությանը մասնակցած 16 դիմորդներից որակավորվել են վեցը: Աուդիտորների որակավորման հանձնաժողովի նիստում որոշում է կայացվել որակավորման վկայական շնորհել նաև Հաշվապահների միջազգային դաշնության անդամ կազմակերպությունների կողմից որակավորված 4 դիմորդի` ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա:
2009 թվականի ընթացքում անցկացվել է աուդիտորների որակավորման ընդհանուր թվով 6 քննություն, որոնց արդյունքներով որակավորված աուդիտորի վկայական է շնորհվել 22 դիմորդի:
Հայաստանի Հանրապետությունում ս. թ. նոյեմբերի 17-ի դրությամբ որակավորման վկայական ունի 106 աուդիտոր: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

В Армении шесть аудиторов получили квалификационное свидетельство
Опубликованы результаты очередных квалификационных экзаменов аудиторов в министерстве финансов Армении, согласно которым из 16 претендентов квалификацию получили лишь шесть человек. На заседании квалификационной комиссии аудиторов принято решение и о присуждении на основании представленных документов квалификационного свидетельства четырем претендентам, которые квалифицированы организациями-членами Международной федерации бухгалтеров (МФБ).
В течение 2009 года в целом было проведено 6 квалификационных экзаменов аудиторов, в результате которых аудиторские свидетельства присуждены 22 претендентам. Как сообщает пресс-служба министерства финансов, в Армении по состоянию на 17-ое ноября квалификационные свидетельства имеют 106 аудиторов.