Սպանվել է «Խոսրովի անտառ պետական արգելոցի» տնօրենը
Նոյեմբերի 19-ին, ժ.00.55-ին, ոստիկանության Արտաշատի բաժնում Արտաշատի հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքների հետքերով իրենց մոտ է տեղափոխվել տղամարդու դիակ:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նոյեմբերի 18-ին, ժ. 23.50-ի սահմաններում, Երևանի Մյասնիկյան պողոտայում «Խոսրովի անտառ պետական արգելոց» ոչ առևտրային կազմակերպության տնօրեն, 1958 թ. ծնված Սամվել Շաբոյանի «Տոյոտա Պրադո» մակնիշի 007 ԼԼ 71 պետհամարանիշի ծառայողական ավտոմեքենայի աջ կողմից հավասարվել է անհայտ մակնիշի և պետհամարանիշի ավտոմեքենա, որից ինքնաձիգի կրակահերթ է արձակվել:
Արձակված գնդակները դիպել են ավտոմեքենայի հետևի աջ նստատեղին նստած Ս. Շաբոյանի մարմնին, ինչի հետևանքով նա մահացել է:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Ոստիկանությունից, զննությամբ ավտոմեքենայի հետևի աջ դռան վրա հայտնաբերվել է հրազենային կրակոցների 30 անցք:
Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումներ` հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:

The director of “Khosrov forest state preservation” killed
On November 19 at 00.55 the police of Artashat have received information from the hospital of Artashat saying that as a result of gun injuries a male dead body has been found and transported to their hospital.
The operative group has found out that on November 18 at around 23.50 on the Miasnikyan Avenue in Yerevan Samvel Shaboyan, the director of the “Khosrov forest state preservation” born in 1958 has been shot dead in his car.
The bullets have hurt S. Shaboyan who was sitting on the right corner of the car, as a result of which he has been killed.
There have been found 30 gun holes on the back-door of the car, the police informs.
Operative investigation is being carried out for identifying and discovering the people who have committed the crime.