ԻՏՁՄ հայկական պատվիրակությունը մեկնել է Մակեդոնիա
Հայկական պատվիրակությունը մեկնել է Մակեդոնիա` հաստատատելու Հարավային և Արևելյան Եվրոպայի ՏՀՏ ֆորում կազմակերպության կառավարման խորհրդի անդամ դառանալու հրավերը և մասնակցելու ֆորումին:
Ինչպես տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից, մեկ ամիս առաջ Վրաստանում կայացել էր հանդիպում Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) ներկայացուցչի և ‹‹Հարավային և Արևելյան Եվրոպայի ՏՀՏ ֆորում›› կառույցի ղեկավարների միջև, որի արդյունքում, գնահատելով ԻՏՁՄ-ի կարողությունները, հրավիրել էին միությանը դառնալ այս տարածաշրջանային կառույցի կառավարման խորհրդի անդամ:
Ֆորումը, որի նպատակն է հաստատել մշտական երկխոսություն ՏՀՏ ոլորտի լայն շրջանակներում, տեղի կունենա նոյեմբերի 19 Մակեդոնիայի Օհրիդ քաղաքում` ‹‹7th SEEITA – 2nd SEE ICT Forum & 6th MASIT Open Days›› կոնֆերանսի շրջանակներում:
Հարավային և Արևելյան Եվրոպայի ՏՀՏ ֆորումի (ՀԱԵ ՏՀՏ Ֆորում) ընթացքում կարծարծվեն հետևյալ թեմաները.
Ինչպիսին պիտի լինի ՀԱԵ ՏՀՏ Ֆորումի Ղեկավարման ապագա դերը
• Ղեկավարությունը որոշված է որպես CeGD-ի PSAC
• Ղեկավարությունը պետք է լինի ՀԱԵ ՏՀՏ Ֆորումի իրավաբանական անձի որոշում ընդունող մարմինը
• Ինչպիսին պիտի լինի ՀԱԵ ՏՀՏ Ֆորումի օրենսդրական համակարգը, որպիսի հնարավորություն ունենա ֆոնդեր գործածել իր գործունեությունների համար

Армянская делегация UITE участвует в форуме IT-сферы в Македонии
Армянская делегация отбыла в Македонию для подтверждения приглашения к членству в Совете правления организации «Форум сферы IT Восточной и Западной Европы» и участия в форуме.
Как сообщили в Союзе предприятий информационных технологий (UITE), месяц назад в Грузии состоялась встреча между представителем UITE и руководством организации «Форум сферы IT Восточной и Западной Европы», в результате которой, оценив потенциал и возможности Союза предприятий информационных технологий, было решено пригласить ее к членству в Совете правления этой региональной структуры.
Форум, целью которого является установление постоянного расширенного диалога в сфере IT, состоится 19-го ноября в македонском городе Охрид в рамках конгресса «7th SEEITA – 2nd SEE ICT Forum & 6th MASIT Open Days».