«Ընկերության ներսում պետք է հստակ գործի խրախուսման մեթոդը»
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ-ի դուստր ձեռնարկությունը, հայտարարում է, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կառավարման մշակույթի վերաբերյալ դասախոսությամբ է հանդես եկել Ագրոբիզնեսի ուսուցման կենտրոնի ուսանողների շրջանում:
«Ի՞նչն է կարևոր` շարունակական զարգացում ակնկալող որևէ ընկերության համար: Տուրք տալ վարչարարությա՞նը, խստացնե՞լ աշխատանքային պայմանները, թ՞ե ստանձնել պարտականություններ և պատասխանատվություն` աշխատակիցների և հասարակության նկատմամբ: Որքանո՞վ են կարևոր խրախուսման մեթոդներն ու կորպորատիվ պատասխանատվությամբ առաջնորդվելու անհրաժեշտությունը», - ուսանողներին հարցրեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն իր դասախոսության բացման խոսքում:
Հայաստանի շուկայում հաստատուն դիրքեր զբաղեցնող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը գործունեության սկզբից կայացրել է կառավարման առավել քաղաքակիրթ ձևաչափով առաջնորդվելու որոշում: Թիմային արդյունավետ աշխատանքն ու ապրանքանիշի նկատմամբ աշխատակիցների հավատարմությունը, իրենց համար ստեղծված ապահովության երաշխիքների արդյունք են:
«Ընկերության ներսում պետք է հստակ գործի խրախուսման մեթոդը: Աշխատակիցներից յուրաքանչյուրը պետք է լինի ուշադրության և հոգածության կենտրոնում: Ղեկավարի գործելավոճը պետք է օրինակ լինի աշխատակիցների համար»,- Ագրոբիզնեսի ուսուցման կենտրոնի ուսանողներին ուղղված դասախոսության ընթացքում շեշտեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկայնը:
Կառավարման գործընթացում կորպորատիվ պատասխանատվությամբ առաջնորդվելու կարևորությունը գնահատողները, Ռալֆ Յիրիկյանի խորին համոզմամբ, տուրք չեն տալիս ավելորդ վարչարարությանը, և այդ կերպ չեն նսեմացնում գործատու-աշխատող հարաբերությունները:
Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատորը, կառավարման գործընթացում հնարավոր մասնակցություն ակնկալող երիտասարդությանը կոչ է անում ընտրել հեռանկարային ռազմավարություն. ընկերության ներսում առաջնորդվել հարգանքի, աշխատասիրության, համագործակցելու պատրաստակամության և պատասխանատվության վրա: Միշտ լինել հեռատես և նորարարություների ձգտող: Կարևոր տեղ հատկացնել կորպորատիվ պատասխանատվությանը:
Դասախոսություններին հաջորդած հարցուպատասխանի ընթացքում, ներկաները լիարժեք պատկերացում կազմեցին Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատորի գործունեության մասին:

Ральф Йирикян: “Поощрение и мотивация необходимы в компании
Генеральный директор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян сегодня выступил с лекцией в Учебном Центре Агробизнеса.
“Что важно для компании, которая постоянно стремится к развитию? Что правильнее - использовать бюрократические методы работы, ужесточать условия труда, или брать на себя обязательства и ответственность за работников и общество? Насколько важны методы поощрения и необходимость руководствоваться корпоративной ответственностью?” - спросил генеральный директор ВиваСелл-МТС, в начале своей лекции по менеджменту для студентов Учебного Центра.
ВиваСелл-МТС, ведущий оператор мобильной связи Армении, с первого же дня своего выхода на рынок предпочел наиболее цивилизованные методы управления. Продуктивная командная работа и преданность сотрудников бренду– результат заботливого отношения и гарантий, которые они получают от компании.
“Поощрение и мотивация необходимы в компании. Каждый сотрудник должен быть в центре внимания и заботы. Руководитель должен служить примером для сотрудников”,- отметил Ральф Йирикян.
Тот, кто придает значение корпоративной ответственности в вопросах управления, тот, по мнению Ральфа Йирикяна, сведет к минимуму бюрократию, и не будет принижать значение отношений между работодателем и работниками.
Ведущий мобильный оператор Армении призывает молодых людей, интересующихся вопросами управления, при выборе стратегии руководствоваться принципами уважения, трудолюбия, готовности к сотрудничеству и выполнению обязанностей, быть дальновидным и стремиться к инновациям, и отводить место концепции корпоративной ответственности.
Как сообщили из компании, после лекции, получив ответы на многочисленные вопросы, собравшиеся получили полное представление о деятельности ведущего оператора мобильной связи Армении.