«Հետազանգ». Անսահման շփում արտասահմանում գտնվող հարազատների հետ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներն այլևս ստիպված չեն սահմանափակել շփումն արտասահմանում գտնվող հարազատների հետ, քանի որ այժմ «Հեռազանգ» ծառայության միջոցով միջազգային երկու ամենահաճախակի օգտագործվող ուղղություններով կարելի է զանգահարել նոր` անհավանական ցածր սակագներով. Ռուսաստան` ընդամենը 29.99 դրամ/րոպե, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ և Կանադա` ընդամենը 13.99 դրամ/րոպե:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նպատակ ունի առավել հեշտացնել Հայաստանում գտնվող մեր բաժանորդների կապն ու հաղորդակցումը արտերկրում ապրող ընկերների, ծնողների և ընտանիքի մյուս անդամների հետ: Մենք ջանք չենք խնայի, որպեսզի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորությունները ծառայեն մեր բաժանորդներին» -ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ինչպես տեղեկացնում են ընկերությունից, ծառայությունից օգտվելու համար պարզապես պետք է բջջային հեռախոսից հավաքել 77, այնուհետև համապատասխան հեռախոսահամարը միջազգային ձևաչափով և խոսել հարազատների հետ այնքան, որքան անհրաժեշտ է:
Օրինակ` +74951122233 հեռախոսահամարի բաժանորդին նոր սակագներով զանգահարելու համար պետք է զանգահարել 770074951122233:

ВиваСелл-МТС: «Дальний звонок» – прямая и доступная связь с миром
«Создание возможностей и большей доступности услуг для более тесного общения между абонентами ВиваСелл-МТС со своими друзьями, родителями и с другими членами семьи, которые проживают за рубежом является нашим приоритетом. Мы направим все наши усилия на то, чтобы последние достижения в области высоких технологий смогли максимально облегчить жизнь наших абонентов», - заявил гендиректор компании Ральф Йирикян.
ВиваСелл-МТС, дочерняя компания ОАО «Мобильные ТелеСистемы», рада сообщить, что абонентам ВиваСелл-МТС больше не нужно ограничивать общение со своими близкими, которые находятся за рубежом. Ведь теперь посредством услуги «Дальний звонок» можно звонить по двум самым популярным международным направлением по новым невероятно низким тарифам:
Россия – всего 29.99 драм за минуту
Соединенные Штаты Америки и Канада – всего 13.99 драм за минуту
Как сообщили из компании, просто необходимо набрать с мобильного телефона код 77 перед номером назначения в международном формате и общаться со своими близкими столько, сколько нужно.
К примеру, чтобы позвонить абоненту номера +74951122233 по новым тарифам, необходимо набрать 770074951122233.