Թամաշ Այանը շնորհակալություն է հայտնել Փաշիկ Ալավերդյանին
Հարավային Կորեայի Գոյանգ քաղաքում անցկացված ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունն սպասարկած մրցավարների թվում էր նաև անվանի մասնագետ, մարզաձևի հանրապետական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության գլխավոր մասնագետ Փաշիկ Ալավերդյանը: Նա գերազանց է կատարել իր աշխատանքը, որն աննկատ չի մնացել միջազգային ֆեդերացիայում: Այդ մասին է վկայում ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայից ստացված հեռագիրը:
«Հարգելի գործընկեր, կարծում եմ` կհամաձայնեք, որ վերջերս Գոյանգում տեղի ունեցած աշխարհի առաջնությունն անցավ բացառիկ հաջողությամբ: Այդ գործում մեծ է կազմակերպիչների և տեխնիկական պաշտոնյաների ` մրցավարների դերը: Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի (IWF) և անձամբ իմ անունից շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ` ծավալած աշխատանքի համար, որը կատարեցիք մեծ պատասխանատվությամբ և պրոֆեսիոնալիզմով:
Շնորհակալություն մասնակցության և հմուտ մրցավարության համար»,- նշված է IWF-ի նախագահ Թամաշ Այանի հեռագրում, որը հրապարակել է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:

Tamash Ayan thanked Pashik Alaverdyan
In the number of the referees of the weight lifting was also chief secretary of the federation of the weight lifting and the main expert of the Sport and Youth Affairs Ministry Pashik Alaverdyan. He has done his work brilliantly which has been noticed in the international federation.
“Dear colleagues I think you will agree that lately the world championship taken place in Goyang made a big success. In that success the role of the organizers and the technical officials is rather big. I would like to thank you on behalf of the IWF and me personally for the work done by you with great responsibility and professionalism.
Thank you for your participation and skillful refreeing”, - says the IWF President Tamash Ayan in his message which was published by the Press Office of the Armenian National Olympic committee.