24 դիմորդի շնորհվել է որակավորված աուդիտորի վկայական
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է աուդիտորների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: 16 դիմորդներից քննությանը մասնակցել է 14-ը, որոնցից որակավորված աուդիտորի վկայական է շնորհվել երկու դիմորդի:
Աուդիտորների որակավորման հանձնաժողովը որոշում է կայացրել որակավորման վկայական տրամադրել նաև Հաշվապահների միջազգային դաշնության անդամ կազմակերպության կողմից որակավորված 1 դիմորդի` ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա:
2009 թվականի ընթացքում ընդհանուր առմամբ անցկացվել է աուդիտորների որակավորման 7 քննություն: Արդյունքում` քննությանը մասնակցած 89-ը դիմորդներից 24-ին շնորհվել է որակավորված աուդիտորի վկայական:
Հայաստանի Հանրապետությունում ս.թ. դեկտեմբերի 14-ի դրությամբ որակավորման վկայական ունի 109 աուդիտոր:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

24 auditors awarded with Qualification Certificate
According to the Qualifying Exam Report for auditors of Armenia’s Ministry of Finance, 2 individuals from 14 – thought there were 16 applicants for examination - were awarded with qualification certificate. The Qualification Commission also made a decision to award with certificate one more candidate who was before qualified by International Federation of Accountants.
Press office of Armenia’s Ministry of Finance also released the general report for results over 2009. So according to the report, the Ministry of Finance has held 7 qualifying exams for auditors over 2009. 24 candidates have received Qualification Certificate, and to December 14 there are 109 qualified certificate-holding auditors in Armenia.