Ադրբեջանում ՌՕՈՒ և ՀՕՊ նոր հրամանատար է նշանակվել
Ադրբեջանում նշանակվել է Ռազմաօդային ուժերի և հակաօդային պաշտպանության նոր հրամանատար: Այդ պաշտոնում նշանակվել է գեներալ-մայոր Ալթայ Մեհտիևը, - ադրբեջանական ԶԼՄ-ներին հայտնել է Պատպանության նախարար Սաֆար Աբիևը:
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի ՌՕՈՒ և ՀՕՊ զորքերի հրամանատարի պաշտոնը թափուր էր այս տարվա փետրվարից`Ռաիլ Ռզաևի սպանությունից հետո:
Ադրբեջանի ՌՕՈՒ հրամանատար Ռաիլ Ռզաևը սպանվել էր փետրվարի 11-ի առավոտյան` գլխին հրազենի կրակոցից, երբ տան մոտակայքում պատրաստվում էր նստել իր ավտոմեքենան: Սպանության պահին նրա վարորդը մեքենայում էր, բայց չէր տուժել:

В Азербайджане назначен новый командующий ВВС и ПВО
В Азербайджане назначен новый командующий ВВС и ПВО. Им стал генерал-майор Алтай Мехтиев, сообщил министр обороны этой республики Сафар Абиев.
Напомним, что должность командующего ВВС и войсками противовоздушной обороны Азербайджана оставалась вакантной после убийства Раиля Рзаева в феврале текущего года.
Командующий ВВС Азербайджана Раиль Рзаев был убит выстрелом в голову утром 11 февраля, когда садился в автомобиль «Mitsubishi» (АО-010) вблизи своего дома. В момент убийства водитель генерала находился в машине. Водитель не пострадал.