DELL-ը գործընկերներին է ներկայացնում իր նորույթները
Այսօր Երևանում ընթանում է DELL նորագույն կորպորատիվ համակարգեր գործընկերային համաժողովը: Միջոցառման նպատակն է գործընկերներին և պոտենցիալ հաճախորդների ներկայացնել DELL-ի նորագույն համակարգիչները:
Ինչպես լրագրողներին հայտնեց Հայաստանում DELL-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Vallex IT ընկերության գործադիր տնօրեն Սերգեյ Սոլախյանը, այս տարբերակով ընկերության նորույթները ներկայացվում են առաջին անգամ:
«Համակարգչի ամենահին մոդելը 6 ամսվա է: Ներկայացված է հիմնական դիապազոնը` սերվերներ, նոթբուքեր, էկրաններ, մոնիտորներ և bac-up սարքեր, որոնք տվյալների պահեսատավորման համար են»,- նշեց Ս. Սոլախյանը:
Նրա խոսքով, DELL-ը ներկայումս գրավում է հայկական շուկայի մոտ 30 %-ը, իսկ առաջարկվող սարքավորումները մյուսներ համեմատ էժան են շուրջ 5-10 %-ով:
ԱՊՀ երկրների տարածաշրջանային մենեջեր Անտոն Պոլսկիյը տեղեկացրեց, որ DELL-ն իր պոտենցիալը հայկական շուկայում տեսնում է հիմնականում բանկային ոլորտում:
«Ակտիվորեն զարգացնում ենք կորպորատիվ հատվածը: Ընկերության շահույթի 80 %-ը գալիս է կորպորատիվ հատվածից և մենք շարունակելու ենք զարագացնել այս գիծը»,- ասաց Ա. Պոլսկիյը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք DELL-ը պատրաստվում է մասնակցել «Համակարգիչ բոլորի համար» նախագծին, ընկերության ներկայացուցիչները պատասխանեցին, որ ներկայումս ուսումնասիրում են ծրագիրը և հնարավոր է, որ մասնակցեն:

Today in Yerevan takes place the Newest Corporative Systems DELL conference. The conference is aimed at presenting the newest DELL computers to his partners and potential customers.
As Sergey Solakhyan, the executive director of Vallex IT company which is the official representative of DELL in Armenia, it is the first time that the novelties of the company are presented in this way.
“The oldest model of the computer is of 6 months. The main diapason is presented; servers, notebooks, screens, monitors and back-up equipments which are for storing the datas”, - mentioned S. Solakhyan.
By his words DELL occupies 30% of the Armenian market and the equipments offered are cheaper than the others with 5-10%.
The regional manager of CIS countries Anton Polski informed that DELL feels it has potential in the banking system of Armenia.
To the question whether DELL is going to take part in the project “Computer for all” the representatives of the company answered that at present the project is being studied and it is possible that they will also take part in it.