«Նուբարաշեն»-ից փախած մահապարտներին հայտնաբերել են
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս՝ Քրեակատարողական վարչության, Ազգային անվտանգության ծառայության և Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների արդյունքում, 2009թ. դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 17:45-ի սահմաններում Երևանի Ամիրյան-Զաքյան փողոցների հատման խաչմերուկում հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել 2009թ. նոյեմբերի 27-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից փախուստ կատարած Մհեր Ենոքյանը:
Արդարադատության նախարարությունից հայտնեցին, որ փախուստի դիմած մյուս դատապարտյալ Սողոմոն Քոչարյանը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել ժամը 23:00-ի սահմաններում՝ Արագածոտնի մարզի Մուղնի գյուղից:

2 life sentenced escapees found
Armenia’s law enforcers found the two life sentenced outlaws, Mher Yenokyan and Soghomon Kocharyan, who escaped from the Noubarashen prison on November 27.
Due to joint actions by Police, the National Security Services, and the Criminal Executive Department of the Ministry of Justice, in force of the strategic information, Mher Yenokyan was found on December 18 at 5:45 p.m. on Amiryan-Zakyan crossway, in Yerevan. Soghomon Kocharyan was found on the same day later, at 11 p.m. in Mughni Village of the Aragatsot region of Armenia.