«Նուբարաշեն»-ից փախած մահապարտներին հայտնաբերել են
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս՝ Քրեակատարողական վարչության, Ազգային անվտանգության ծառայության և Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված համատեղ միջոցառումների արդյունքում, 2009թ. դեկտեմբերի 18-ին, ժամը 17:45-ի սահմաններում Երևանի Ամիրյան-Զաքյան փողոցների հատման խաչմերուկում հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել 2009թ. նոյեմբերի 27-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից փախուստ կատարած Մհեր Ենոքյանը:
Արդարադատության նախարարությունից հայտնեցին, որ փախուստի դիմած մյուս դատապարտյալ Սողոմոն Քոչարյանը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել ժամը 23:00-ի սահմաններում՝ Արագածոտնի մարզի Մուղնի գյուղից:

В Армении сбежавшие из тюрьмы «пожизненники» обнаружены
Правоохранители Армении обнаружили сбежавших 27 ноября из Нубарашенской тюрьмы Мгера Енокяна и Согомона Кочаряна, приговоренных к пожизненному заключению, сообщает пресс-служба Минюста.
В результате предпринятых на основе полученных оперативных данных совместных действий полиции, Службы национальной безопасности и уголовно-исполнительного управления министерства юстиции, М.Енокян был обнаружен 18 декабря в 17:45 на перекрестке улиц Амирян-Закян в Ереване. Другой заключенный - С.Кочарян был обнаружен в тот же день в 23:00 в селе Мугни Арагацотнской области Армении.