«Փյունիկը» հայտնվեց «D» խմբում
Մոսկվայում տեղի է ունեցել «Համագործակցության գավաթի» 18-րդ խաղարկության վիճակահանությունը: Հայաստանի չեմպիոն «Փյունիկը» հայտնվել է «D» խմբում և պետք է մրցակցի ուզբեկական «Բունեդկորի», լիտվական «Պանևեժիսի» և մոլդովական «Դաչիայի» հետ:
Հիշեցնենք, որ ԱՊՀ և բալթյան երկրների գավաթի մրցաշարը տեղի կունենա Մոսկվայում, հունվարի 16-24-ն ընկած ժամանակահատվածում: Սպասվում է, որ մրցաշարի փակման արարողության առիթով Մոսկվա կժամանեն նաև ՖԻՖԱ-ի նախագահ Զեպ Բլատտերը և ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին: Այս մասին տեղեկացնում է «Սպորտ Էքսպրեսը»:
Ավելացնենք, որ Ռուսաստանի մայրաքաղաքի ֆուտբոլի տանը կայացած վիճակահանությամբ ձևավորված խմբերն այսպիսի տեսք ունեն:
«A» խումբ- «Դնեպր» (Մոգիլյով, Բելառուս), «Դորդոյ-Դինամո» (Նարին, Ղրղզստան), «Մետալուրգ» (Լիեպայա, Լատվիա), «Ռուբին» (Կազան, Ռուսաստան):
«B» խումբ- «Բաքու» (Բաքու, Ադրբեջան), ՀԻԿ (Հելսինկի, Ֆինլանդիա), «Ակտոբե» (Ակտոբե, Ղազախստան), «Վախշ» (Կուրգան Տյուբե, Տաջիկստան):
«C» խումբ- «Դինամո» (Կիև, Ուկրաինա), ՄՏՏՈՒ (Աշխաբադ, Թուրքմենստան), «Լևադիա» (Տալլին, Էստոնիա), Ռուսաստանի ակումբային հավաքական:
«D» խումբ- «Բունեդկոր» (Տաշքենդ, Ուզբեկստան), «Էկրանաս» (Պանևեժիս, Լիտվա), «Դաչիա» (Քիշնև, Մոլդովա), «Փյունիկ» (Երևան, Հայաստան):

Ф/к «Пюник» оказался по итогам жеребьевки в группе «D»
В Москве состоялась жеребьевка 18 розыгрыша «Кубка Содружества». Чемпион Армении «Пюник» оказался в результате жеребьевки в группе «D» и будет соперничать с узбекским ф/к «Бунедкор», литовским ф/к «Экранас» и молдавским ф/к «Дачия».
Напомним, что первенство кубка стран СНГ и Балтии пройдет в Москве с 16-24 января. Ожидается, что на мероприятии закрытия первенства будут присутствовать президент ФИФА Йозеф Блаттер и президент УЭФА Мишель Платини, сообщает «Спорт Экспресс».
Добавим, что сформировавшиеся в результате жеребьевки в столице России группы имеют следующий вид:
Группа «A» - «Днепр» (Могилев, Беларусь), «Дордой-Динамо» (Нарын, Киргизия), «Металлург» (Лиепая, Латвия), «Рубин» (Казань, Россия).
Группа «B» - «Баку» (Баку, Азербайджан), ХИК (Хельсинки, Финляндия), «Актобе» (Актобе, Казахстан), «Вахш» (Курган-Тюбе, Таджикистан):
Группа «C» - «Динамо» (Киев, Украина), МТТУ (Ашгабад, Туркменистан), «Левадия» (Таллин, Эстония), Российская клубная сборная.
Группа «D» - «Бунедкор» (Ташкент, Узбекистан), «Экранас» (Паневежис, Литва), «Дачия» (Кишинев, Молдавия), «Пюник» (Ереван, Армения).