Տոներին Զվարթնոցում գերծանրաբեռնվածություն չի լինի
Զարթնոց օդանավակայանում տոնական և նախատոնական օրերին չվերթները կիրականացվեն`ըստ սովորական չվացուցակների: Ինչպես Aysor-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՀՀ Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամլո խոսնակ Նելլի Չերչիլյանը, այս տարվա Ամանորի տոներին Զվարթնոց օդանավակայանը չի աշխատի գերծանրաբեռնված ռեժիմով,և ըստ այդմ` լրացուցիչ չվերթներ չեն նախատեսվում:
Ներկայում օրական 40-50 կանոնավոր չվերթ է իրականացվում Զվարթնոց օդանավակայանով: Ինչ վերաբերում է չարտերային չվերթներին, ապա դրանք, ըստ ամենայնի, մի քանսով կավելանան` հիմնականում կապված տոներն արտերկրում նշել նախընտրողների թվի ավելացման հետ: Այս տարի էլ նախապատվությունը Դուբայ, Եգիպտոս ուղղություններով է:
Ուղևորահոսքերն Ամանորին, ինչպես միշտ, կավելանան: Առանձնապես կակտիվանա Ռուսաստան արտագնա աշխատանքների մեկնած մեր հայրենակիցների ներհոսքը: Մարտից սկսած օդային ճանապարհով ուղևորահոսքերը կրկին կնվազեն:
Նշենք, որ այս տարվա 11 ամիսների ընթացքում օդային սահմանով ուղևորափոխադրումները կազմել է 656527 մարդ, ինչը 6614 մարդով պակաս է եղել անցած տարվա համադրելի ժամանակահատվածի համեմատությամբ:

В новогодние праздники «Звартноц» будет работать в обычном режиме
В ереванском аэропорту «Звартноц» в праздничные и предпраздничные дни полеты будут выполняться по обычному графику. Как сообщила в беседе с корреспондентом Aysor пресс-секретарь Главного управления гражданской авиации Нелли Черчинян, в нынешнем году во время новогодних праздников в аэропорту «Звартноц» не предусмотрено дополнительных рейсов.
В настоящее время в аэропорту «Звартноц» ежедневно осуществляется 30 регулярных рейсов. Что касается чартерных рейсов, то они, по всей видимости, будут увеличены в основном в связи с увеличением числа желающих провести новогодние праздники за границей. В этом году предпочтение отдается Дубаю и Египту.
В период праздников пассажиропоток, как всегда увеличится. Особенно активизируется пассажиропоток из России в связи с возвращением наших соотечественников. Начиная с марта, уровень пассажироперевозок вновь снизится.
Отметим, что в течение 11-ти месяцев нынешнего года объем пассажироперевозок составил 656527 человек, что на 6614 человек меньше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.