Դոները պատրաստ է մենամարտել Դարչինյանի հետ
Ֆիլիպինցի Նոնիտո Դոները, ով երկրորդ թեթևքաշային կարգում WBA-ի վարկածով աշխարհի ժամանակավոր չեմպիոն է, հայտարարել է իր պատրաստակամության մասին` ռևանշ-մրցամարտում հանդիպելու Վիկ Դարչինյանի հետ: Իսկ հայ մարզիկը WBA-ի և WBC-ի վարկածներով աշխարհի չեմպիոնն է:
Հարկ է նշել, որ Դոները մտադիր է Վիկ Դարչինյանի հետ հանդիպել ցանկացած վայրում: Հիշեցնենք, որ վերջերս հայ բռնցքամարտիկը հայտարարել է, որ ցանկանում է Դոների հետ մենամարտն անցկացնել Ավստրալիայում: Նախ Նոնիտոն ռինգում կհանդիպի մեքսիկացի Հերսոն Հերրերոյի հետ, որի նկատմամբ հաղթանակից հետո պլանավորում է մենամարտել Դարչինյանի հետ 2010 թ. սկզբին:
«Հիանալի կլինի, եթե այդ մարտը կայանա: Ես հոգեբանորեն պատրաստ եմ դրան: Նախ պետք է կարողանամ հաղթել Հերրերոյին: Պլանավորում եմ ջարդել նրան, իսկ այնուհետև հանդիպել Դարչինյանի հետ»,- Դոների խոսքերը մեջբերել է «Boxingscene»-ն:
Հիշեցնենք, որ այս մարզիկների միջև առաջին մենամարտն ավարտվել է Նոնիտո Դոների հաղթանակով: Դա Դարչինյանի կարիերայում առաջին պարտությունն էր, այն էլ` նոկաուտով, 5-րդ ռաունդում:

Doner ready to fight with Darchinyan
Nonito Doner from Philippine who was on the second weight category WBA is a temporary champion has stated about his readiness to meet Vik Darchinyan in the revenge tournament. And the Armenian is the world champion in WBA and WBC.
It should be mentioned that Doner is tended to meet Vik Darchunyan any place he wants. The Armenian sportsman had lately announced that he is will to have the tournament in Australia. The tournament will launch in 2010 with Darchinyan.
“It would be perfect if that fight would take place. Psychologically I am ready for it. At first I have to take victory over Herrero. I’m planning to break him down, then I will meet Darchinyan”, - Boxingscene said.
The meeting between the two sportsmen ended with the victory of Nonitto. It was the first knock out of Darchinyan that ended in the 5th round.