«Հատիսը» կրկին պարտվեց և դուրս մնաց պայքարից
Երևանի կանանց «Հատիս» բասկետբոլային թիմը Եվրոպայի գավաթի խաղարկության 1/16 եզրափակչի շրջանակներում պատասխան հանդիպումն է անցկացրել Օրենբուրգի «Նադեժդայի» հետ: Հաջորդ փուլ դուրս գալու համար անհրաժեշտ էր, որպեսզի մեր թիմը հաղթի նվազագույնը 12 միավորի տարբերությամբ, քանի որ առաջին խաղում Երևանում պարտվել էր 69:80 հաշվով: «Հատիսը», սակայն, կրեց երկրորդ պարտությունը և դուրս մնաց եվրոպական ակումբային մրցաշարից:
Հետաքրքիր է, որ «Հատիսի» բասկետբոլիստուհիներն առաջին խաղափուլից հետո հաշվի մեջ առջևում էին 16:14 հաշվով:Դաշտի տերերին երկրորդ փուլում հաջողվեց կշեռքի նժարը թեքել իրենց օգտին և հաղթել 5 միավորի տարբերությամբ (39:34): Մյուս երկու խաղափուլում «Նադեժդան» ավելացրեց միավորների տարբերությունը և վերջնարդյունքում հաղթանակ տոնեց 80:65 հաշվով:
Ավելացնենք, որ մեր թիմում լավագույնները Դաբովիչն ու Զարիցկան էին, ովքեր վաստակեցին համապատասխանաբար 24 և 16 միավոր:

«Атис» выбыла из дальнейшей борьбы за Кубок Европы
Ереванская женская баскетбольная команда «Атис» в рамках 1/16 финала розыгрыша Кубка Европы провела ответную встречу с «Надеждой» из Оренбурга. Для выхода в следующий этап команде необходима была победа с минимальным разрывом в счете в 12 очков, поскольку в первой игре «Атис» потерпел поражение со счетом 69:80 в Ереване. Однако команда потерпела вторую неудачу, выбыв из европейского клубного чемпионата.
Следует отметить, что баскетболистки после первого тайма имели преимущество в счете (16:14). Однако хозяева поля во втором тайме смогли сломить ход игры, опередив армянский «Атис» на пять очков (39:34). В двух других таймах «Надежда» увеличила разницу в счете и в итоге отпраздновала победу со счетом 80:65.
Добавим, что в нашей команде лучшую игру продемонстрировали баскетболистки Дабович и Зарицкая, которые заработали соответственно 24 и 16 очков.