Հայաստանը մասնակցում է «Միջազգային կանաչ շաբաթ» ցուցահանդեսին
Հունվարի 15-ին Բեռլինում բացվել է 75-րդ «Միջազգային կանաչ շաբաթ» գյուղատնտեսական հեղինակավոր ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսն առաջին անգամ անց է կացվել 1926 թ. և այս տարի նախատեսվում է, որ այն կհյուրընկալի իր 30 միլիոներորդ այցելուին: Ամենամյա այս ցուցահանդեսն իր տանիքի տակ է հավաքել աշխարհի ավելի քան 70 երկրների 1600 ներկայացուցչի գյուղատնտեսական արտադրանք, մասնավորապես` սննդամթերք և ըմպելիքներ արտադրող ձեռնարկություններից:
Միջոցառման մասնակիցները ժամանել են Բեռլին` ցուցադրելու իրենց արտադրանքն ու խոհարարական արվեստը, քննարկելու միջտնտեսական համագործակցության հեռանկարները և գործնական կապեր հաստատելու միմյանց հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԳ նախարարության մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, ցուցահանդեսին երրորդ անգամ մասնակցում է Հայաստանը, ինչին աջակցություն է ցուցաբերել ԳԴՀ կառավարությունն` ի դեմս Գերմանիայի տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության: Միջոցառմանը ներկայացված են Երևանի «Արարատ» կոնյակի, գինու և օղու գործարանի, Երևանի «Շամպայն-գինիների գործարանի», Երևանի կոնյակի գործարանի, «Սիս», «ՄԱՊ», «Մուլտի Ագրո», «Թամար Տատիկ» ձեռնարկությունների արտադրատեսակները:

Armenia at Berlin’s International Green Week
Armenian distilleries presented their production at the International Green Week (IGW) in Berlin, where gathered more than 1600 companies from 70 countries.
Armenia in assistance with Germany’s Ministry for Economical Cooperation and Development, has been participating in the Green Week for the third time. This year’s participants are: the Yerevan Brandy Distillery, Armenian Distillery, Armenian factory of sparkling wines, the SIS enterprises, Multi Agro company, Tamara company, etc.
The International Green Week is a one-of-a-kind international exhibition for the food, agricultural, and horticultural industries. Established in 1926 it is taking place for the 75th time this year. It will last till January 24 in Berlin. Producers from all over the world use the IGW to test-market food and luxury items and establish a brand image. Exhibitors often organize around national, regional, or product themes. Presentations feature fresh produce, fish, meats, and dairy products. These combine with a vast selection of international wine, beer, and spirits specialties, to satisfy every culinary palate.