Փաշինյանը դատապարտվեց 7 տարի ազատազրկման
Երևանի Շենգավիթ համայնքի ընդհանուր իրավասության դատարանում րոպեներ առաջ կայացվեց «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատավճիռը: Դատավճիռն ընթերցեց դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը:
Համաձայն դատարանի որոշման` Նիկոլ Փաշինյանը մեղավոր ճանաչվեց ՀՀ ՔՕ 225 հոդվածի առաջին մասով և դատապարտվեց յոթ տարի ազատազրկման։
Հիշեցնենք, որ մեղադրող կողմը պահանջել էր դատարանից Փաշինյանին 8 տարվա ազատազրկման դատապարտել` նրան մեղադրելով ՔՕ 225 հոդվածի 1-ին մասով (զանգվածային անկարգությունների կազմակերպում) և 316 հոդվածի 1-ին մասով (բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ):

Pashinyan condemned to 7 years imprisonment
Minutes ago in the General Jurisdiction Court of Shengavit region of Yerevan was announced the verdict of the editor in chief of the “Haykakan Zhamanak” newspaper. The verdict was announced by the judge Mnacakan Martirosyan.
According to the decision of the court Nicol Pashinyan was recognized guilty by the first part of the 225 article of RA Civil Code and was condemned to 7 years of imprisonment.
The accusing side had demanded to condemn Pashinyan to 8 years imprisonment accusing him of the first part of the 225 article of the CC and the first part of the 316 article.