ՎիվաՍել. Կանայք ապացուցել են, որ կարող են լինել լավ ղեկավարներ
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը, տեղեկացնում է, որ «Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա» (ՀԵԿԱ) ՀԿ անդամներն ու նրանց աջակցությամբ առաջնորդության դասընթացներ անցածները, իրենց հմտությունները հարստացրել են Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատորի փոխանցած փորձով:
ՀԵԿԱ-ն կարևոր է համարում ոչ միայն ընտանիքում, այլև հասարակության մեջ կանանց տրված ինքնադրսևորման հնարավորությունը: Առավել ինքնավստահ լինելու և լիարժեք քայլեր կատարելու հարցում էլ` կուտակած գիտելիքները կառավարման մշակույթի ոլորտում զարգացնելու հնարավորությունը: Հատկապես դրանով է պայմանավորված ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ կազմակերպության համագործակցությունը:
Արդյունավետ կառավարման ճանապարհը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի գնահատմամբ, սկսվում է ընկերության ներսում արժեքային քաղաքակիրթ ու բարոյական համակարգի ներդրումից և շարունակվում` յուրաքանչյուրի նկատմամբ դրսևորվող հոգատարությամբ, նրանց գնահատելու, խրախուսելու և կատարելագործվելու համար ընձեռած հնարավորությամբ: Կառավարման քաղաքակիրթ այդ մոդելի հիմքում նաև խտրականությունը բացառելն է:
«Անկախ զբաղեցրած դիրքից և պատասխանատվության չափաբաժնից, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ընտանիքում բոլորի համար ընդհանուր է կարևոր մի արժեք` հարգանքը: Միայն պահանջելու ղեկավարի մոտեցումն անհեռանկար է ու մերժված: Կարևոր է մեզանում արմատավորված այն հոգեբանությունը, որ հարգանքը ծնում է պատասխանատվության մեծ զգացում, նվիրում և կազմակերպության առաջընթացն ապահովելու համար` նույնիսկ անհնարինը հնարավոր դարձնելու ցանկություն: Ակնհայտ է, որ աշխատակիցների ջանքերը պետք է լինեն գնահատված` անկախ նրանց տարիքից կամ սեռից», - ընդգծեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:
Հանդիպումն անցավ անմիջական մթնոլորտում` ակտիվ հարցադրումների և դրանց տրվող անկեղծ պատասխանների ուղեկցությամբ, - տեղեկացնում է աղբյուրը:

Женщины доказали, что могут быть отличными руководителями
ВиваСелл-МТС, дочерняя компания ОАО “Мобильные ТелеСистемы”, объявляет о том, что члены НПО Ассоциация молодых женщин Армении и те, кто прошли курс обучения менеджмента с помощью организации, получили возможность ознакомиться с опытом ведущего мобильного оператора Армении.
Ассоциация молодых женщин Армении уделяет особое значение предоставлению женщинам возможности самовыражения в частной жизни, а также в сфере социальной деятельности, помогая им в развитии навыков менеджмента, тем самым, давая им возможность стать более самоуверенными и принимать оптимальные решения. Такой подход является одним из главных факторов, заложенных в основе сотрудничества между организацией и ВиваСелл-МТС.
По словам Генерального директора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна, путь к эффективному управлению начинается с введения цивилизованной модели менеджмента, основанной на моральных ценностях внутри компании и бережному отношению к каждому, признании, поощрении и возможности развития, а также исключения какой-либо дискриминации – что является еще одной из основных ценностей, на которых эта модель основывается.
“Независимо от статуса и доли ответственности, уважение должно быть абсолютной ценностью для всех. Требовать и ничего не давать взамен – бесперспективный подход. Мы убеждены, что уважение вызывает чувство ответственности, преданности и готовности к достижению поставленных задач для блага компании. Однозначно, усилия сотрудников нужно ценить, независимо от их возраста или пола”, - подчеркнул Р.Йирикян.
Обсуждение в ходе встречи дало отличную возможность собравшимся услышать откровенные ответы на свои вопросы.