Երևանում է Յուրի Լուժկովի գլխավորած պատվիրակությունը
Այսօր Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանեց Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Երևանի քաղաքապետարանում Գ. Բեգլարյանը և Յ. Լուժկովը քննարկեցին Երևանի և Մոսկվայի միջև 2008-2011 թթ. համագործակցության ծրագրի կատարման ընթացքին վերաբերող, ինչպես նաև` երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ խնդիրներ:
Այնուհետև քաղաքապետարանի ճեմասրահում տեղի ունեցավ պայմանագրերի ստորագրումը: Գ. Բեգլարյանը և Յ. Լուժկովը ստորագրեցին «Մոսկվայի կառավարության և Երևանի քաղաքապետարանի միջև առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական, հումանիտար ոլորտներում համագործակցության մասին» համաձայանգիր:
Երևանի Կենտրոն և Մոսկվայի Կենտրոնական, Ավան և Հյուսիսային վարչական շրջանների ղեկավարները ստորագրեցին շրջանների միջև կրթության, մշակույթի, սպորտի, բարեկարգման, կանաչապատման, համատիրությունների գործունեության և քաղաքային տնտեսության ու մի շարք այլ ոլորտներում համագործակցության ծրագրեր:
Երկու մայրաքաղաքների ղեկավարները փոխանակեցին նաև փոքր հուշանվերներ:
Հավելենք, որ քաղաքապետարանից երկու մայրաքաղաքների ղեկավարները մեկնեցին Նորագյուղ թաղամաս` այնտեղ կառուցվելիք առևտրային կենտրոնի տարածքը դիտելու:

Moscow, Yerevan sign agreement
Moscow’s Mayor Yuri Luzhkov at his counterpart Mayor of Yerevan Gagik Beglaryan’s invitation paid a visit to Armenia.
The parties discussed the 2008-2011 Cooperation Plan and signed the agreement on cooperation in spheres of trade, economy, science, and in technical and humanitarian fields.
Besides, the parties have signed agreements between the Yerevan Administrative Districts of Kentron and Avan, from one side, and the Moscow Central and North Administrative Districts, from other side, to cooperate in fields of education, culture, sport, urban farming, gardening, and in communal communities’ activities.
It is reported that officials visited Noragiugh, where they learnt the shopping center’s construction works. Russian delegation will leave Armenia tomorrow, on January 30.