Վրաստանը տնտեսական օգնություն կստանա ԱՄՆ-ից
ԱՄՆ-ն հասատել է Վրաստանին տնտեսական օգնության նոր փաթեթը: Ինչպես հայտնում է «Կավկազսկի ուզել»-ը, օգնության չափը դեռ չի հրապարակվում, բայց հայտնի է, որ մանրամասն տեղեկատվություն կտարածվի այն ժամանակ, երբ Թբիլիսի կժամանի ԱՄՆ Պետքարտուղարի տեղակալ Ջեյմս Սթայնբերգը:
Վրաստանի նախագահի մամլո քարտուղար Մանանա Մանջգալաձեն նաև հայտնել է, որ Միխայիլ Սահակաշվիլին Բարաք Օբամայից հրավեր է ստացել` այցելելու Վաշինգտոն:
Նշենք, որ դեռ 2008 թվականի հոկտեմբերին Միացյալ Նահանգները Վրաստանին տնտեսական օգնության փաթեթի շրջանակներում 250 միլիոն դոլար են հատկացրել: Օգնության փաթեթի ամբողջ ծավալը հասնում է 1 միլիարդ դոլարի:

The United States have announced that it will provide Georgia with economic aid. Economic aid’s amount hasn’t been promulgated yet; however, it is expected to get more details in a few days – after Deputy Secretary of State James B. Steinberg’s visit to Georgia.
A spokesperson for Georgia’s President, Manana Manjgaladze said President Mikhail Saakashvili had received an invitation from U.S. President Barack Obama to visit Washington.
It’s worth mentioning, that the United States provided Georgia with $250 million in October 2008 in the framework of the $1 billion humanitarian and economic assistance to Georgia.