Ալեքսանդր Թումասյան. «Ուզում եմ արագ համալրել թիմը»
«Ռոստովի» երիտասարդական կազմի ավագ մարզիչ Ալեքսանդր Թումասյանը պատմել է «Սիբիրի» հետ ստուգողական խաղի (1:1) մասին և ամփոփել հավաքի արդյունքները: Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Սիբիրի» հետ հանդիպմանը չէին մասնակցում այն ֆուտբոլիստները, ովքեր ողջ հավաքի ընթացքում իրենց դրսևորում էին լավագույն կողմերով: Նրանց խանգարեցին վնասվածքները: Նույն պատճառով առաջին կեսում ստիպված էինք փոխարինել Վասիլևին և գոլի հեղինակ դարձած Սերդյուկին:
Պետք է ասեմ, որ մինչև ընդմիջում մենք ավելի լավ էինք խաղում, քան «Սիբիրը»: Դրվագներով ցուցադրում էինք այնպիսի ֆուտբոլ, որը մեր ֆուտբոլիստների կատարմամբ կցանկանայի միշտ տեսնել: Հավաքին մասնակցող մեծ թվով խաղացողներից, ովքեր փորձաշրջանի մեջ էին, շատ քչերը կմասնակցեն թիմի երկրորդ հավաքին: Մյուսները չկարողացան ապացուցել, որ իրենց վարպետության մակարդակն ու ներուժն ավելի բարձր են, քան այն ռոստովցիներինը, ովքեր պայմանագրեր ունեն ակումբի հետ: Իհարկե, կցանկանայի արագ ավարտել համալրման գործընթացը, որպեսզի սկսենք մտածել ֆուտբոլիստների խաղակցվածության մասին»,- հայտարարել է Ալեքսանդր Թումասյանը:

Alexander Tumasyan: “Wish to recruit the team quickly”
The senior trainer of “Rostov’s” youth team Alexander Tumasyan told about the control game with “Sibir” (1:1) and has summed up the results of the meeting, informs the official site of the club.
“On the meeting with “Sibir” were absent those who during the whole meeting were performing the best of their skills. They had injuries.
It should be mentioned that before the break we were playing batter than “Sibir”. In some parts we were performing a game that I had always wished to see with the performance of our players. Very few of those who are in probation period will partake in the second meeting of the team. The others couldn’t prove that their level of proficiency and their potential is more than those of the Rostov players who have contracts with the club. I would surely wish to finish the recruiting process of the team as soon as possible”, - Alexander Tumasyan has stated.