Լևոն Ջուլֆալակյանը հրապարակեց թիմերի կազմերը
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը պատրաստվում է փետրվարի 13-14-ը Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայանալիք աշխարհի գավաթի խաղարկությանը: Այսօր «Անի» հյուրանոցում զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպեցին ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Բազմասեր Առաքելյանը և հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը` ներկայացնելու, թե ինչպես է մեր ընտրանին նախապատրաստվում այդ կարևորագույն մրցաշարին և ինչ կազմով է հանդես գալու:
Լևոն Ջուլֆալակյանը նախ հայտարարեց, որ Հայաստանը, որպես կազմակերպիչ երկիր, իրավունք ունի յուրաքանչյուր քաշային կարգում երկու մարզիկ ներկայացնել: Նա շեշտեց, որ ինչպես հիմնական, այնպես էլ երկրորդ թիմերը լավ մարզավիճակում են, իսկ ըմբիշները մարտականորեն են տրամադրված և ամեն ինչ կանեն` հաղթանակի հասնելու համար:
«Մնում է, որ աշխարհի գավաթի խաղարկության օրերին մարզիկները լավ տրամադրության մեջ լինեն, երկրպագուներն էլ ակտիվորեն աջակցեն նրանց, որպեսզի կարողանան գորգի վրա դրսևորել իրենց հնարավորությունների առավելագույնը: Կախված վիճակահանության արդյունքներից` կորոշենք, թե այս կամ այն թիմի հետ մրցակցությունում որ մարզիկներն են գորգ դուրս գալու»,- ընդգծեց մարզիչը:

Левон Джулфалакян огласил составы команд Армении
Сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к розыгрышу Кубка мира, который пройдет в Ереване 13-14 февраля в Спортивно-концертном комплексе им.Карена Демирчяна.
В этой связи главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян и генеральный секретарь Федерации Армении по борьбе Базмасер Аракелян встретились сегодня с журналистами, чтобы подвести итоги и представить состав сборной.
Главный тренер сообщил, что Армения как страна-организатор, имеет право представить в каждой весовой категории двух спортсменов. Левон Джулфалакян отметил, что как основная, так и вторая команда находятся в хорошей спортивной форме и спортсмены сделают все для достижения победы.
«В зависимости от результатов жеребьевки мы решим, кто из наших борцов выйдет на ковер в борьбе с той или иной командой», - отметил Л. Джулфалакян.