Դավիթ Շահինյանն ու Լևոն Քարամյանը կորուստներ չունեն
Մոսկվայում անցկացվող «Աերոֆլոտ-օփենի» A1 մրցաշարում երեք տուրից հետո աղյուսակը 3 միավորով գլխավորում է Լե Քան Լիմը (Վիետնամ): Արման Փաշիկյանը, Հրանտ Մելքումյանը, Սերգեյ Գրիգորյանցը ունեն 2-ական, Գաբրիել Սարգսյանը` 1,5, Զավեն Անդրիասյանը` 1 միավոր:
A2 մրցաշարում առաջատարներից մեկը Արթուր Գաբրիելյանն է` 2,5 միավորով: Տիգրան Քոթանջյանը, Դավիթ Գ. Պետրոսյանը և Մելիքսեթ Խաչիյանը նրանից հետ են մնում կես միավորով:
B մրցաշարում խաղացվել է չորս տուր: Տիգրան Սիմոնյանը վաստակել է 3 միավոր: Նա նույնպես ընդամենը կես միավորով է զիջում առաջատարներին:
C մրցաշարում հիանալի են խաղում Դավիթ Շահինյանը և Լևոն Քարամյանը, ովքեր հաղթել են կայացած բոլոր չորս պարտիաներում և գլխավորում են մրցաշարային աղյուսակը: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից:

After round three, Vietnam’s Kang Lim at 3 points leads the International Chess Festival Aeroflot Open 2010, which is held in Russian capital from February 8 to February 19 2010.
Armenia’s Arman Pashikian, Hrant Melkumian, and Sergei Grigoriants are at 2 points each; Gabriel Sarkisian is at 1,5 points; Zaven Andriasian earned a point.
Artur Gabrielian at 2,5 points is one of the leaders in Tournament A2, half a point ahead of Tigran Kotanjian, David G. Petrosian, and Melikset Khachiyan.
Tigran Simonian in Tournament B earned 3 points and is a half-point behind the leader.
David Shaginian and Levon Karamian lead in Tournament C after winning in all four rounds, a spokesperson for Armenia’s Chess Federations said.