Ձերբակալվել է Թուրքիայի վարչապետ Էրդողանի եղբոր որդին
Ստամբուլում ձերբակալվել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ էրդողանի եղբոր որդին` Մեհմետ Էրդողանը: Այդ մասին հայտնում է Ապա.ազ-ը, հղում անելով թուրքական «Վաթան» թերթին:
Ըստ աղբյուրի, Ստամբուլի ոստիկանության վարչություն ահազանգ է ստացվել, որ Դիարբեքիրից բերվել է 50 կգ կոկաին:
Փետրվարի 9-ին օպերատիվ գործողությունների արդյունքում 12 մարդ է ձերբակալվել, այդ թվում` վարչապետ Էրդողանի մահացած եղբոր որդին և երկու կին: Դատարանը ձերբակալվածներից 7-ի նկատմամբ, այդ թվում նաև` Էրդողանի, որպես խափանման միջոց կալանք է ընտրել: Հայտնում են, որ իմանալով տեղի ունեցածի մասին վարչապետ Էրդողանն ասել է. «թող անեն այն, ինչ օրենքով է պահանջվում»:

Арестован племянник премьера Турции Эрдогана
В Стамбуле арестован племянник премьер-министра Турции Раджеба Тайипа Эрдогана Мехмет Эрдоган. Об этом передаетАПА.аз со ссылкой на газету «Ватан».
Согласно источнику, в управление полиции Стамбула поступила информация о том, что из Диярбакыра доставлено 50 кг кокаина. Во время операции, проведенной сотрудниками управления 9 февраля, было арестовано 12 человек, в том числе сын покойного брата премьер-министра Мехмет Эрдоган и две женщины. Суд избрал в отношении 7 из них, в том числе Эрдогана, меру пресечения в виде ареста. Сообщается, что, узнав о случившемся, премьер-министр сказал: «пусть делают то, что требует закон».