Դավիթ Շահինյանը շարունակում է գերազանց ելույթները
Մոսկվայում անցկացվող «Աերոֆլոտ-օփենի» A1 մրցաշարում չորս տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը 3,5-ական միավորով գլխավորում են վիետնամցիներ Լե Քան Լիմը և Նգուեն Նգոկ Թրոնգը: Արման Փաշիկյանը, Հրանտ Մելքումյանը, Սերգեյ Գրիգորյանցը ունեն 2,5-ական, Գաբրիել Սարգսյանը` 2, Զավեն Անդրիասյանը` 1,5 միավոր:
A2 մրցաշարում Արթուր Գաբրիելյանը վաստակել է 3 միավոր և առաջատարներից հետ է մնում կես միավորով: Տիգրան Քոթանջյանը, Դավիթ Գ. Պետրոսյանը, Մելիքսեթ Խաչիյանն ունեն 2-ական միավոր:
B մրցաշարում խաղացվել է վեց տուր: Տիգրան Սիմոնյանը վաստակել է 4 միավոր և առաջատարներից հետ է մնում մեկ միավորով:
C մրցաշարում շարունակում է հրաշալի խաղալ վանաձորցի 16-ամյա շախմատիստ Դավիթ Շահինյանը: Նա շահել է իր բոլոր վեց հանդիպումները և միանձնյա գլխավորում է աղյուսակը: Շահինյանի մոտակա մրցակիցն է Էդուարդ Բարսամյանը, բայց նրանից հետ է մնում մեկ միավորով:

After round four of the International Chess Festival Aeroflot Open 2010, Vietnam’s Kang Lim and Nguyen Ngoc Truong at 3,5 points lead the championship in the Tournament A1.
Armenia’s Arman Pashikian, Hrant Melkumian, and Sergey Grigoriants are at 2,5 points each; Gabriel Sarkisian is at 2 points; Zaven Andriasian earned 1,5 points.
Artur Gabrielian at 3 points is one of the leaders of Tournament A2, and is half a point behind the leader. Tigran Kotanjian, David G. Petrosian, and Melikset Khachiyan earned 2 points.
Six rounds are over in Tournament B bringing 4 points to Tigran Simonian, who is half a point behind leaders.
16-year-old David Shaginian keeps on winning in Tournament C and becomes the top-leader with victories in all six games.