Դավիթ Շահինյանը կորցրեց առաջին կես միավորը
Մոսկվայում անցկացվող «Աերոֆլոտ-օփենի» A1 մրցաշարում յոթ տուրից հետո աղյուսակը 5-ական միավորով գլխավորում են Բորիս Գրաչևը, Յան Նեպոմնյաշչին (Ռուսաստան), Բորիս Սավչենկոն (Ուկրաինա), Լե Քան Լիմը և Նգուեն Նգոկ Թրոնգը (Վիետնամ): Գաբրիել Սարգսյանը, Արման Փաշիկյանը և Սերգեյ Գրիգորյանցն ունեն 4-ական, Զավեն Անդրիասյանը, Հրանտ Մելքումյանը` 3,5-ական միավոր:
A2 մրցաշարում Արթուր Գաբրիելյանը վաստակել է 5 միավոր և առաջատարից` Ալեքսեյ Պրիդորոժնուց (Ռուսաստան) հետ է մնում կես քայլով: Տիգրան Քոթանջյանը, Դավիթ Գ. Պետրոսյանը ունեն 4-ական, Մելիքսեթ Խաչիյանը` 3,5 միավոր:
C մրցաշարում, որտեղ խաղացվել է ութ տուր, աղյուսակը գլխավորում են Դավիթ Շահինյանը և Էդուարդ Խատոևը (Ռուսաստան), ովքեր վաստակել են 6,5-ական միավոր: Աշոտ Ավետիսյանը և Էդուարդ Բարսամյանը նրանցիղց հետ են մնում կեսական միավորով: Այս խմբի մրցաշարի ավարտին մեկ տուր է մնացել:

After round seven of the International Chess Festival Aeroflot Open 2010, which is being held in Russia’s Moscow, Boris Grachev at 5 points leads the championship in the Tournament A1 alongside with Yan Nepomnyashchy (Russia), Boris Savchenko (Ukraine), Kang Lim (Vietnam), and Nguyen Ngoc Truong (Vietnam).
Armenia’s Arman Pashikian, Gabriel Sarkisian, and Sergey Grigoriants earned 4 points; Hrant Melkumian and Zaven Andriasian are at 3,5 points.
Artur Gabrielian at 5 points is half a point behind the leader of Tournament A2 Aleksey Pridorogny (Russia). Tigran Kotanjian and David G. Petrosian earned 4 points, and Melikset Khachiyan has got 3,5 points.
After fiver rounds of Tournament C, Armenia’s David Shaginian and Eduard Khatoev (Russia) lead the championship at 6,5 points, followed by Ashot Avetisian and Eduard Barsamian at 6 points each. Tournament C is almost over, with one single round to be held.