Թելման Իսմայիլովը հետաքրքրված է Չեչնիայում ներդրումներով
Վերջին ամիսներին Թուրքիայում բնակություն հաստատած` «ԱՍՏ» ընկերությունների խմբի սեփականատեր Թելման Իսմայիլովը ժամանել է Չեչնյա:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, Իմայիլովը հանդիպում է ունեցել Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Կադիրովի հետ և հայտնել նրան այդ երկրում մի շարք ներդրումային ծրագրեր ձեռնարկելու իր մտադրության մասին:
Բացի այդ, աղբյուրի փոխանցմամբ, Թելման Իսմայիլովի որդին` Սարխան Իսմայիլովը նշանակվել է «Տերեկ» ֆուտբոլային ակումբի փոխնախագահ:
«Ես որոշում եմ ընդունել Սարխան Թելմանովիչին «Տերեկում» պատասխանատու պաշտոն վստահել: Վստահ եմ, որ Սարխան Իսմայիլովին կհաջողվի լուծել շատ խնդիրներ», - ասել է Ռամզան Կադիրովը:

Telman Ismailov interested in investment in Chechnya
During the last months Telman Ismailov, the owner of the “AST” Group who was living in Turkey arrived in Chechnya.
As Interfax informs Ismailov has had a meeting with the President of Chechnya Ramzan Kadirov and has told him about his initiation investment projects in that country.
Besides that as the source informs the son of Telman Ismailov Sakahan Ismailov has been appointed the vice-president of “Terek” football club.
“I have made up a decision to appoint Sarkhan Telamonovich on a responsible position in “Terekum”. I am sure that Sarkhan Ismailov will succeed in solving many problems”, - Ramzan Kadirov said.