«Արարատը» չի մասնակցի գավաթի խաղարկությանը
Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկությանը մասնակցելու նպատակով հայտերի ներկայացման վերջին ժամկետը փետրվարի 16-ն էր: Ինչպես տեղեկացանք Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից, Երևանի «Արարատը» պաշտոնական գրությամբ հրաժարվել է մասնակցել գավաթի խաղարկությանը: Այս թիմը, որը նախորդ մրցաշրջանի արդյունքներով դուրս է մնացել ուժեղագույնների մրցաշարից, մարտի 13-ին և 17-ին տնային և արտագնա հանդիպումների արդյունքով 1/4 եզրափակչում հանդես գալու իրավունքի համար պետք է մրցակցեր Դիլիջանի «Իմպուլսի» հետ: Ազատվելով անցումային փուլից` «Իմպուլսն» իրավունք նվաճեց` միանգամից հանդես գալու քառորդ եզրափակչում:
Գավաթի խաղարկությունից «Արարատի» հրաժարվելու պատճառն այն է, որ թիմը, ըստ էության, ամբողջովին կազմալուծվել է: Այն գործնականում գոյություն չունի, և այսօր դեռ հարց է, թե ինչպիսի կազմով է մասնակցելու 1-ին խմբի առաջնությանը:
Այսպիսով` Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնությունում և գավաթի խաղարկությունում հանդես կգան «Փյունիկը», «Միկան», «Ուլիսը», «Բանանցը», «Գանձասարը», «Կիլիկիան», «Շիրակը» և «Իմպուլսը»: Իսկ «Արարատն» իր մասնակցությունը հաստատել է միայն առաջին խմբի առաջնության համար:

“Ararat not participating in cup”
The deadline for the applications for participating in Armenian football championship was 16 February. As the Armenian Football federation told us “Ararat” team has refused to partake in the cup presenting an official apply. This team which was left out from the list of the leaders on the previous match had to contest with “Impuls” Dilidjan team.
The reason of refusal of “Ararat” team was the complete disbandment of the team. In fact it doesn’t exist, and today it is still a question how it will take part in the championship of the first group.
Thus in the highest groups of Armenia will be presented “Pyunik”, “Miak”, “Ulis”, “Banants”, “Gandzasar”, “Kilikia”, “Shirak” and “Impuls” teams. “Ararat” has confirmed its participation only in the first group championship.