Քննարկվել է ՀՀ կառավարություն-ՀԲ համագործակցությունը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նախօրեին ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը` տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամի գլխավորությամբ:
ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` կողմերը քննարկել են ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի միջև համագործակցության վերաբերյալ մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է արվել Հյուսիս-հարավ ծրագրի իրականացման ընթացքին և դրանում Համաշխարհային բանկի հնարավոր մասնակցության հարցին: Կարևորվել է նաև Տաթևի վանքի գյուղական ճանապարհի վերականգնման հարցը:
Քննարկվել են էներգիայի արդյունավետ օգտագործման և գյուղատնտեսության զարգացման հարցեր: Հեռանկարային է համարվել Համաշխարհային բանկի օժանդակությամբ Հայաստանում շենքերի սեյսմակայունության բարձրացմանն ուղղված ծրագրի իրականացումը:

Обсуждено сотрудничество между правительством Армении и ВБ
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял накануне делегацию Всемирного банка во главе с региональным директором Асадом Аламом, сообщили в пресс-службе правительства.
Стороны обсудили ряд вопросов по сотрудничеству между правительством Армении и Всемирным банком. В частности, собеседники коснулись процесса реализации программы Север-Юг и возможного участия Всемирного банка в этом проекте. Была отмечена важность восстановления сельской дороги, ведущей к монастырскому комплексу Татев.
В ходе встречи были обсуждены вопросы эффективного использования энергии и развития сельского хозяйства. Стороны посчитали перспективной реализацию программы, направленной на повышение сейсмостойкости зданий в Армении, при содействии Всемирного банка. Собеседники обменялись также мнениями относительно будущей экономической модели развития Армении.