Օլիմպիադայի երկրորդ զոհը
Վանկուվերի մայրուղիներում մարդիկ շարունակում են մահանալ: Բայց այս անգամ ողբերգական դեպքը տեղի ունեցավ ոչ թե դահուկային մրցուղիներում, այլ ճանապարհին:
Ավտոբուսի վարորդը, ով զբաղվում էր Օլիմպիադայի անձնակազմի տեղափոխությամբ, մահացել է ղեկին: Այս մասին հաղորդել է «Օլիմպիադա-2010»-ի կազմկոմիտեի փոխնախագահ Ռենե Սմիթ-Վալադեն: Նրա խոսքերով` դեպքը տեղի է ունեցել մոտավորապես առավոտյան ժամը 4-ին, Վանկուվերի մերձակայքում: Ավտոբուսում ևս հինգ վարորդներ կային, ովքեր վերադառնում էին հերթափոխից: Նրանցից մեկին հաջողվել է բռնել ղեկը և մեքենան կանգնեցնել մայթի վրա:
Կազմկոմիտեի ներկայացուցիչը ցավակցել է մահացածի հարազատներին` հրաժարվելով, սակայն, այլ մանրամասներ հաղորդել: Այս մասին հայտնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Հիշեցնենք, որ Օլիմպիադայի մեկնարկից առաջ պարապմունքի ժամանակ զոհվել է վրացի սահնակորդ Նոդար Կումարիտաշվիլին:

The second victim of the Olympics
People keep dieing on the highways of Vancouver. However this time the accident happened not on the skiing contest but on the road.
The bus driver who was responsible for the transportation of the Olympic staff died on the rudder, informed the Rene Smith-Valade, the vice-president of the “Olympics 2010” committee. According to him the accident took place approximately at 4 am, next Vancouver. There were also 5 drivers in the bus who were returning from the work. One of them managed to catch the rudder and to stop the bus on the pavement. The representative of the committee expressed his condolences to the relatives of the dead, and refused to tell any other details, the source informs.