«Գազի սակագինը հնարավոր է տեղավորվել 96 հզ. դրամի մեջ»
«Գազի սակագինը հնարավոր է տեղավորվել 96 հզ. դրամի մեջ, առանց բարձրացնելու»,- այսօր ասուլիսում հայտարարեց ՀԱԿ անդամ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը` պատասխանելով Aysor-ի հարցին, թե որքա՞ն է գազի իրական գինը:
Հ. Բագրատյանի խոսքով, ստույգ հաշվարկի համար հարկավոր են հաշվիչներ, տվյալներ և այլն: Ըստ նրա, այդ պարագայում հնարավոր է էլեկտրաէներգիայի գնի իջեցում:
«Գուցե դեռ բարձրանա, բայց շատ չնչին: Բայց լրջորեն կբարձրանա ցեմենտի գործարանների համար, որոնք մեծ հարաված են հասցրել հանրապետության տնտեսությանը»,- ասաց Հ. Բագրատյանը` հավելելով, որ, իր գնահատմամբ, տնտեսության 2009 թ. 22 % անկումը մեծ չափով պայմանավորված է հենց այդ գործարաններով:
Հ. Բագրատյանը տեղեկացրեց, որ գազի թանկացման խնդիրը մարտի 1-ին ՀԱԿ-ի հանրահավաքի հիմնաքարն է լինելու :

Gas prices can be determined by 96,000 AMD, says Bagratian
When asked by Aysor’s correspondent about the actual gas prices, former Prime Minister, member of oppositional National Congress Hrant Bagratian said that the gas prices can be determined by 96,000 AMD per cubic meter.
He pointed that in order to give more precise calculation, it’s necessary to use counters. In this connection he said is expected the prices for electricity may decrease.
“Gas prices may slightly rise. The large growth is expected for cement producing factories, which have caused great damage to the country’s economy. Armenian economy’s 22% decline is more linked to these factories,” said Hrant Bagratian, adding that gas prices growth will become one of the topical items of the opposition rally to be held on March 1.